В градинарството практиките са най-разновидни, спрямо мястото, навиците и традициите на градинаря, а и претенциите на растенията в двора. С някои от тях можете направо да удвоите и утроите своите добиви. Един вегетационен сезон и дори една календарна година, могат да ви дарят с от 3 до 9 реколти, единствено трябва добра организация.
Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители
Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях
Девет причини защо растенията ви не цъфтят
Една от най-често срещаните тактики е тактиката конвейер, при която след прибирането на една култура, веднага се сади друга, за да не остават празни площите и да има постоянно какво да се хапва. Най-хубавото е, че спокойно можете да редувате студоустойчиви, хладолюбиви и топлолюбиви култури.
Другата техника е последователната сеитба, при която да удължите периода на реколтата, като например с репички - засявайте през 10 дни и получавате поточна лента.
Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата
Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата
Третата е интеркопинг, което е сравнително ново за нашите ширини. Практиката около него не е нова обаче и просто става въпрос за едновременно отглеждане на няколко култури на едно място в еднакво време.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 цветя, които трябва да засадите като разсад през декември
Още: Какво да засадите до розите, за да ги предпазите от вредители?
Лесни за гледане вечнозелени храсти, които ще направят двора ви чудно красив
Например да гледаме едновременно домати с чубрица или босилек между тях, както и добре познатите "три сестри" - тиква, царевица, увивен фасул. Ранни, средно ранни и късни сортове, също разтяга до максимума беритбения период.