Краставиците, доматите и чушките ще започнат да дават плодове още през юли. Освен това той прави, така че краставиците да не пожълтяват и цветовете им да не падат. Тези два естествени тора помагат през лятото в градината и оранжерията. Твърди се, че с тях може да се увеличи добива 10 пъти повече.
Още: Какво да направите, ако разсадът на доматите расте слаб и крехък
Още: Краставиците ще растат по-бързо, ако засадите това до тях
Най-добрите торове за краставиците
Тези торове дават тласък на растежа на пожълтели краставици, като помагат за постиане на богата реколта не само от краставици, но и на други култури, като домати и чушки.
Съставката от кухненския шкаф, която предпазва краставиците от болести
За да приготвите първия тор вземете 10-литрова кофа с вода и да добавите няколко капки обикновен йод и чаша мляко, суроватка или заквасена сметана, разбъркайте добре състава в кофата. Водата трябва да е леко по-хладна от външната температура. С този продукт може да се третират както листата на растението отгоре, така и отдолу. Можете да излеете 100 - 200 ml от разтвора под всеки храст. Препоръчително е третирането да се извършва в късния следобед.
Още: 3 места, на които НЕ може да засадите лук и чесън
Още: Кога е най-подходящото време за пръскане на овощни дървета с мед?
Вторият тор, който се препоръчва да се комбинира с предишния, се приготвя на базата на 10 литра вода, към която се добавя чаша дървесна пепел и чаша ябълков оцет. Разбъркайте този коктейл, оставете го да престои един ден, смесваме тази инфузия с вода в съотношение 1 към 1 и я използвайте за полване под всеки храст. Това третиране се извършва веднъж седмично и спомага за плододаването на краставиците, доматите и чушките до застудяването. Опитните градинари комбинират тези два метода и получават най-добрия резултат.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Тайната на нашите баби: Как да отгледате едър и сочен лук
Още: Това е идеалното място за пипера в градината - реколтата му ще бъде по-богата отвсякога
През август краставиците могат да започнат да пожълтяват поради различни причини, на първо място, може да нямат достатъчно вода или светлина. Също така причината за пожълтяване може да бъде твърде гъсто насаждане, когато зеленчуците се засаждат много близо един до друг. Вредителите и болестите също могат да бъдат причина за това.
Ако листата пожълтяват, те трябва да бъдат отстранени и в средата на месеца трябва да се приготви разтвор на суперфосфат и калциев сулфат. По една супена лъжица от съставките се разтваря в кофа с вода. Третирайте зеленчуковите лехи с получения разтвор.
За да не горчат краставиците, те трябва да се поливат правилно. Храстите трябва да се поливат вечер и само с утаена вода. По-добре е да съберете вода в съд сутринта и да я оставите да се затопли на слънце. Температурата на водата за поливане на краставици трябва да бъде 25-28 градуса.
Още: Как да си отгледаме мини гербер в саксия
Още: Разсад домати: Триковете, които трябва да знаете
Краставиците „обичат“ водата, но не трябва да преовлажнявате почвата. Основното нещо е да се предотврати изсъхването на храстите и напукването на земята. При поливане е необходимо почвата да се овлажнява в радиус от 15 cm и до дълбочината на щика на лопатата (приблизително 20 cm). Това ще осигури вода за цялата коренова система.
Колко често трябва да се поливат краставиците в жегата?