Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

COVID-19: 16 болни учители в средно училище в Габрово, последиците

28 септември 2020, 07:48 часа • 5092 прочитания

16 заразени с COVID-19 учители в Габрово, затвориха почти напълно едно от най-големите средни училища в града - СУ "Райчо Каролев". 

Още: И учениците в Севлиево няма да учат на 3 януари

Още: 360 000 лв. обезщетение плаща властта в Габрово, защото не зачита съда: Бъдещ сценарий

От днес присъствено ще се обучават само децата от 1 до 3 клас. За тях обаче няма да има училищни автобуси и столова. Училищната лафка също няма да работи, защото се очакват и резултатите от непедагогическия персонал в училището.

Това означава, че за най-малките родителите трябва да осигурят и храна за деня.

Всички деца, които пътуват от съседните села, също няма да се обучават присъствено, а преминават на онлайн обучение, уточни директорът на училището Богдан Андреев пред BTV.

Още: Вижте листата на "Продължаваме промяната - Демократична България" за парламентарните избори на 27 октомври в 7 МИР - Габрово

Още: Вижте листата на БСП за парламентарните избори на 27 октомври в 7 МИР - Габрово

4-12 клас ще се обучават онлайн, защото заболелите учители са основно от горен курс, и то от определени предмети - математика, информатика, обясни той.  Разболяването на конкретните учители от тези предмети, директорът си обяснява с контактите им заради програмата и общите цели.

Тази ситуация за организацията на обучението в средното училище ще продължи до октомври.

Всичко започнало в четвъртък вечерта, когато учителка по английски се обадила на директора и му съобщила за положителен резултат на свой тест. В петък сутринта втора учителка по английски също била със заразата. Тогава директорът предприел масово изследване на педагогическия персонал.

"Има и от начален етап, болшинството са от горен етап – всички са изявили желание да преподават онлайн, докато са под домашна карантина. Само една колежка иска да си почине – ден-два.", обясни директорът.

Още: Вижте листата на ДПС - Пеевски за парламентарните избори на 27 октомври в 7 МИР - Габрово

Още: Вижте листата на ГЕРБ-СДС за парламентарните избори на 27 октомври в 7 МИР - Габрово

"Правили сме го и миналата година, ще направим пак всичко възможно децата да не загубят материал и обучени.", каза той.

Още в петък след края на часовете училището е било дезинфекцирано, а днес ще се изпълняват отново всички мерки за безопасност.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес