Уверено към топ 3: Нюкасъл тотално надигра безжизнен Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

02 април 2023, 20:28 часа • 1315 прочитания

Нюкасъл категорично надигра и подчини Манчестър Юнайтед в сблъсък от 29-ия кръг на Висшата лига. На "Сейнт Джеймсис Парк" играчите на Еди Хау постигнаха заслужех успех с 2:0. Попаденията паднаха през втората част, въпреки че домакините бяха по-добрият тим и преди почивката. Головете отбелязаха Джо Уилок и Калъм Уилсън. "Червените дяволи" записаха само един точен удар за цялата среща.

В началото двата отбора си размениха по една опасна атака без завършващ удар. В 12-ата минута Вегхорст стреля извън очертанията на вратата, а "свраките" започнаха да натискат все по-осезаемо. Де Хеа съхрани надеждите на тима си, след като направи феноменално двойно спасяване, за да отрази ударите на Исак и Уилок.

ОЩЕ: Нюкасъл вади 40 милиона паунда за халф на Юнайтед

Антъни опита запазената си марка, но фалцовият му изстрел не попадна в целта. До края на първата част Шон Лонгстаф и Джо Уилок застрашиха съперника с опасни шутове. В край на сметка след първите 45 минути двете нули не се промениха на таблото.

След почивката зрителите на "Сейнт Джеймсис Парк" не станаха свидетели на нищо по-интересно, докато се стигна до 65-ата минута. Исак изведе Бруно Гимараеш отдясно, който намери Сен-Максимен на далечната греда. Френското крило свали към Уилок, а 23-годишният англичанин откри резултата.

ОЩЕ: Манчестър Юнайтед стартира преговори за първия си летен трансфер

След изпълнение на корнер домакините стигнаха до брилянтно положение, при което уцелиха гредата на два пъти, а Де Хеа отново се отчете с перфектна намеса. Уилсън сложи точка на спора в 88-ата минута. Така Нюкасъл успя да си отмъсти за загубата от "червените дяволи" в края на февруари на финала за Купата на лигата.

Победата отвежда селекцията на Еди Хау на третото място с 50 точки - точно колкото Манчестър Юнайтед. "Свраките" обаче имат по-добра голова разлика. В следващия кръг те гостуват на Уест Хем. Играчите на Ерик тен Хаг се изправят срещу Брентфорд на 5 април.