Манчестър Сити стъпи и на световния футболен връх! "Гражданите" размазаха Флуминензе с категорично 4:0 на финала на Световното клубно първенство. Аржентинският нападател Хулиан Алварес реализира две попадения, Нино си отбеляза автогол, а Фил Фоудън също се разписа. Така възпитаниците на Пеп Гуардиола се поздравиха с четвърти трофей през 2023 година след историческия требъл.
Още: Юнайтед вади колосална сума за 18-годишен аржентински талант
Още: "Вече 9 години сърцето ми се къса": Стоичков не забрави един от най-великите
Video edited on Kapwing
Попадение в 1-вата минута и автогол носят аванс на Сити
Манчестърци започнаха ударно. Не беше изтекла и минута, когато Алварес откри резултата. "Гражданите" държаха под контрол събитията на терена. В средата на първото полувреме Родри намери по чудесен начин Фодън, който проби в наказателното поле. Английският национал стреля, но ударът му рикошира в Нино и топката се оплете в мрежата за 2:0.
В ПОЛУФИНАЛА: Манчестър Сити размаза японци (ВИДЕО)
Още: Проклятието на Арън Рамзи е живо: Папа Франциск е поредната му жертва
Още: Илия Груев и Лийдс връщат Специалния във Висшата лига?
Хулиан Алварес блести за "гражданите"
След почивката статуквото се съхрани. В 72-рата минута голмайсторът Алварес асистира на Фоудън, който оформи класиката. В заключителната фаза на срещата сънародникът на Лео Меси вкара второто си попадение в мача за крайното 4:0. В "малкия финал" египетският Ал-Ахли надви японския Урава Ред Даймъндс с 4:2 и завоюва бронзовите медали.
Още: Приказката на Мъри нямаше хепиенд! Гьозтепе не издържа и отпадна на крачка от финал (ВИДЕО)
Още: Илия Груев след промоцията във Висшата лига: Планът ми се получи перфектно
МИНАЛАТА СЕДМИЦА: Сити с огромна издънка във Висшата лига, играч припадна по време на мач (ВИДЕО)
Video edited on Kapwing
Още: Футболен трансфер захрани украинската армия с 25 милиона евро
Още: Хаос в Мадрид преди Ел класико: Анчелоти ще гони последна слава без ключови играчи