Тим от долните дивизии поизпоти Байер Леверкузен за Купата на Германия (ВИДЕО)

28 август 2024, 21:51 часа • 531 прочитания

Шампионът и носител на Купата на Германия Байер Леверкузен започна защитата на трофея си с минимален успех с 1:0 срещу четвъртодивизионния Карл Цайс (Йена) в последния двубой от първия кръг на турнира. Единственото попадение в мача вкара националът Йонас Хофман.

Байер Леверкузен започна успешно защитата на титлата

В 52-рата минута атакуващият състезател се възползва от асистенция на появилия се от скамейката Алекс Грималдо и с глава прониза противниковия страж. Треньорът Шаби Алонсо бе дал почивка на някои от титулярите си, като все пак повечето от тях се появиха на терена в хода на мача.

ОЩЕ: Готови ли са "аспирините" за нова титла? Алонсо смята Байерн за основен фаворит

Шаби Алонсо

Пропуск за "аспирините" направи Амин Адли през първото полувреме. Във втория кръг на Бундеслигата те посрещат у дома РБ Лайпциг, като това ще е най-интересният мач през уикенда. Припомняме, че наскоро 10 от Леверкузен (пак) възкръснаха в края и завоюваха Суперкупата (ВИДЕО и подробности вижте в линка).