Португалският гранд Спортинг най-накрая успя да разреши проблема си Валери Божинов и намери начин да го уволни. Клубът прекрати едностранно договора на нападателя, а в документите, внесени в местната федерация, е написано, че причината за това е, че той е "спрял да идва на работа", предаде бтв.
Още: "Готов е да играе в Ла лига": В Испания одобриха българския национал, спряган за трансфер в елита
Още: Кошмарът за Сити продължава: Головият хищник на „гражданите“ е аут за неопределено време
"Баща ми трябваше да бъде опериран от тумор на гърлото. В тази ситуация за мен бе невъзможно да пътувам до Лисабон. Трябваше да бъда с него. Всичко това бе обяснено на Спортинг от моя мениджър и моя адвокат. Изпратихме имейл до спортния директор и президента. Междувременно от клуба дори не ми се обадиха да ми кажат кога точно трябва да се явя. Сега аз се явявам изкупителна жертва”, коментира ситуацията Божинов пред вестник "Рекорд".
Сега Валери Божинов вече е свободен да си търси нов отбор, който няма да се наложи да плаща трансферна сума на Спортинг, но въпреки това той и мениджърът му едва ли ще се предадат без борба.
Българинът имаше договор със "зелено-белите" до 2016 г., а по данни от португалските медии при подписването на контракта му през 2011-а, неустойката е внушителните 25 милиона евро.
Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)
Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?