На 1 април - Световен ден на шегата, в социалните мрежи се коментираше основно това, че именно на тази дата бяха тествани системите за предупреждение на населението. Завиха сирени, записан глас каза важни неща, които никой не чу и не разбра, а малцина избрани получиха автоматично съобщение BG-Alert и на мобилните си телефони. Общо взето само малките деца и животните се впечатлиха от тестовете, а на хората просто им стана досадно.
Още: На какво да разчитате, ако нямате BG-ALERT? Говори директорът на пожарната
Несмешните смешки
И ако в този случай разбираме, че подобни неща действително трябва да се проверяват дали са в изправност, за да сме сигурни, че, когато се наложи, наистина ще ни предупредят за нещо лошо, то за несмешните смешки на 1 април вече нямаме никакъв толеранс. Уви, много медии продължават да хабят енергия и ресурс в това да "мислят" невероятни химористични материали, за които после да кажат, че са първоаприлска шега, но ако паралелно с това хванат и повечко трафик от залъгани читатели, си е чист бонус.
Добре де, вероятно сме станали малко по-сухари от необходимото, но не може да се отрече, че Световният ден на шегата отдавна се е превърнал в малко пресилени 24 часа, в които някой много мисли с какво да излъже другите и накрая дори не му се получава особено добре.
Не ни е смешно, може би защото през останалите дни от годината ни се случва да коментираме все неща, които звучат наистина абсурдно и направо измислено... а всъщност са истинската реалност.