Леверкузен завърши сезона без загуба, Байерн сдаде второто място в Бундеслигата (ВИДЕО)

18 май 2024, 20:56 часа • 2638 прочитания

Байер Леверкузен приключи блестящия си сезон, като отново пренаписа историята! "Аспирините" надвиха с 2:1 у дома Аугсбург в двубой от последния кръг на Бундеслигата и финишираха кампанията без поражение. Отборът на Шаби Алонсо продължава уникалната си серия от 21-а срещи без загуба във всички турнири.

Бонифейс и Андрих носят победата на Леверкузен

Още в 12-ата минута централният нападател Виктор Бонифейс изведе Байер напред в резултата. В средата на първото полувреме Роберт Андрих удвои преднината на своя тим след техничен удар с пета. Аугсбург върна един гол в 62-рата минута чрез Мерт Кьомюр. По-интересното обаче се случи в борбата за второто място.

ОЩЕ: Германия атакува Евро 2024 без редица емблематични футболисти

Байерн Мюнхен сгафи, след като поведе с два гола

Байерн Мюнхен допусна фрапантна грешка и отстъпи с 2:4 при визитата си на Хофенхайм, което прати немският колос на трето място в крайното класиране. Баварците стартираха перфектно сблъсъка и поведоха в първите шест минути. Точни бяха Матис Тел и Алфонсо Дейвис. 120 секунди по-късно Максимилиан Байер намали изоставането на домакините.

Щутгарт изпревари баварците и е втори

След почивката под светлината на прожекторите попадна Андрей Крамарич, който блесна с хеттрик и осъществи пълен обрат за Хове. В същото време Щутгарт записа категоричен успех с 4:0 над гостуващия Борусия Мьонхенгладбах. Нападателят Серу Гираси се отчете с два гола през първата част. Ву-Йонг Джеонг и резервата Силас Вамангитука оформиха крайния резултат.

ОЩЕ: УЕФА наказва съдията, заклал Байерн срещу Реал

Марко Ройс се сбогува с Борусия Дортмунд

Другите две места в квотата за Шампионската лига бяха заети от РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд. "Жълто-черните" надделяха с категоричното 4:0 над последния в класирането Дармщат. Взимащият си сбогом с клуба капитан Марко Ройс се разписа в 38-ата минута и асистира на Ян Матсен. Юлиан Брант и Донийл Мален също вкараха по едно попадение.

ОЩЕ: Груев-старши за успеха на Дортмунд: Когато на такъв човек се даде шанс – съдбата се отплаща