Борусия Дортмунд сгази четвъртодивизионен тим за Купата на Германия (ВИДЕО)

17 август 2024, 20:51 часа • 1502 прочитания

Борусия Дортмунд размаза четвъртодивизионния Фьоникс Любек с 4:1 в двубой от първия кръг на Купата на Германия. Новото попълнение Валдемар Антон, Емре Джан от дузпа и Юлиан Брант се разписаха, за да осигурят комфортен аванс на "жълто-черните" през първото полувреме. С две асистенции се отличи Паскал Грос.

Резервите на Борусия громят за Купата на Германия

След почивката 18-годишният Жулиен Дюранвил, който се появи от скамейката, добави името си към голмайсторите. Почетното попадение за аутсайдера в срещата бе дело на Обина Илока. Новият мениджър на елитния немския колос Нури Шахин не използва услугите на част от своите звезди, а на почивката дори си позволи вратарска смяна.

ОЩЕ: Договорено: Манчестър Юнайтед решава проблемите в защита с двама от Байерн Мюнхен

Лайпциг също громи

По-рано през деня РБ Лайпциг се наложи над третодивизионния Рот Вайс Есен с 4:1 като гост. Рамиен Сафи вкара за домакините още във втората минута, а по-късно за тима от Бундеслигата реализираха Бенамин Шешко в 12-ата минута, Икома-Лоис Опенда в 40-ата, Антонио Нуса в 84-ата и Шави Симонс в 87-ата минута.

ОЩЕ: Байерн се примири: Баварците продават Алфонсо Дейвис до края на лятото