Британският въздухоплавателен регулатор забрани полетите на самолетите Boeing 737 MAX 8 във въздушното пространство на страната след смъртоносната самолетна катастрофа в Етиопия, последвайки решението, взето от други нации.
Още: Мирът на Путин: Сутрешна масирана руска атака с ракети и дронове
Още: Три държави от ЕС с най-висока употреба на канабис
Британската служба за гражданска авиация заяви в изявление, че "като предпазна мярка" е решила "да спре всички търговски пътнически полети от всеки оператор, пристигащи, заминаващи или прелитащи във въздушното пространство на Великобритания".
Нискотарифната авиокомпания Norwegian Air Shuttle заяви също, че ще преустанови полетите на своите самолети Boeing 737 MAX до следващо известие, предаде БГНЕС.
Норвежката авиокомпания, който оперира с 18 такива самолета, ще ги задържи на земята в очакване на съвети от авиационните власти, заяви шефът на операциите Томас Хестхамер.
Още: Макрон: Възможно е спиране на огъня в Украйна до няколко седмици
Още: Вучич: Не трябваше да подкрепяме резолюцията за Украйна, беше грешка
На 10 март самолет Boeing 737 MAX 8 се разби край етиопската столица Адис Абеба само 6 минути след излитане със 157 пътници и екипаж на борда.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия има повече ресурси от Украйна: И Путин предложи сделка за редкоземни елементи на Тръмп (ВИДЕО)
Още: Какво предвижда новото споразумение за редкоземни минерали между САЩ и Украйна?
Това е втори инцидент с този модел самолет, след като машина на индонезийска компания падна в морето през есента на 2018 г. със 189 души на борда.
Все още не е ясно дали причината за катастрофата в Етиопия е същия проблем с данни от сензорите за ъгъла на атака на самолета, като при фаталния инцидент в Индонезия.
Около 370 самолета Boeing 737 MAX 8 са в употреба по света, като това е най-продавания модел на американската компания.
Още: Путин: Не само европейците, но и други страни имат право и могат да участват в преговорите за мир
Сред страните, забранили полетите на тези самолети във въздушните си пространства са Сингапур, Австралия, Аржентина, Китай и др.