Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Украински дрон взриви руски комплекс за наблюдение за 100 000 долара (ВИДЕО)

26 април 2023, 11:16 часа • 20164 прочитания

Специалното подразделение на Главно разузнавателно управление на Украйна, наречено "КРИЛА", е успяло с помощта на дрон да унищожи скъпоструващ комплекс за наблюдение, който руснаците са монтирали в сградата на Каховската водноелектрическа централа в окупираната Херсонска област. Кадри бяха публикувани от "КРИЛА" в канала им в Telegram.

Още: Украйна: Оръжие за 20 млрд. евро и редкоземни богатства - нови завои. 267 руски дрона в атака (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Великобритания обяви кога ще атакува Русия със санкции

Руският наблюдателен комплекс, който струва около 100 000 долара, е бил засечен от украински разузнавачи с помощта на разузнавателен квадрокоптер. След като местоположението му било установено те са изпратили натоварен с експлозиви дрон, който под контрола на оператора е изминал 6 км и е влетял право в прозореца на сградата, пише "Фокус".

ОЩЕ: Ято украински дронове ще се надпреварват за Червения площад на 9 май, руснаци също искат да участват

Атаката не само е записана на видео, но и последвали прехванати разговори между руските военни са потвърдили унищожаването на целта.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес