Украйна среща значителни трудности с мобилизацията и планът на Генералния щаб няма да може да бъде изпълнен до края на годината. Темпът, с който се попълват Въоръжените сили на Украйна, е намалял в сравнение с летните месеци. Това признават няколко депутати, сред които Соломия Бобровская, представител на парламентарната комисия по националната сигурност, отбраната и разузнаването.
Още: Русия и Украйна с еднаква тактика към Тръмп: Коя първа ще изчерпи търпението му
Още: От днес: Плащаш, ако искаш във Великобритания - нов документ и за ЕС (ВИДЕО)
По думите й спадът е започнал от септември.
"От септември започна да затихва мобилизацията. (...) До декември няма да изпълним плана на Генералния щаб нито за тази година, нито за този месец. За съжаление, се връщаме към ситуацията от пролетта на 2024 г.", каза тя в ефира на "Великият Лвов говори".
Още: В Украинския легион са се записали украинци от 30 държави само за месец
Още: Следващата голяма руска офанзива в Украйна: Спекулации (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Силни бури връхлетяха Гърция, затворени са пътищата на Халкидики (ВИДЕА)
От друга страна, в коментар за ТСН, тя заяви и, че трябва да се прекрати използването на груба физическа сила и превишаването на правомощията при мобилизацията, защото това "унищожава всички усилия" този процес да протича адекватно.
Мобилизация на жените?
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кейт Мидълтън отговори на емоционалните кризи на принц Уилям
Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?
Друг интересен момент е новопоявила се петиция на сайта на президента на Украйна, която настоява за мобилизация на жените. За пет дни откакто е публикувана, тя е подписана от 318 души, от които 54, включително авторът й, са мъже, останалите 264 са жени, обръща внимание още изданието. Още: Украинска военнослужеща: Общата мобилизация на жените отдавна е закъсняла