ТАСС: Опозиционната лидерка Мария Колесникова е била отвлечена

07 септември 2020, 19:03 часа • 5415 | прочитания

Граничната служба на Беларус не може да отговори на въпроса дали представителят на опозицията Мария Колесникова е пресякла границата на страната, съобщи ТАСС.

Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори

Още: "Нямам намерение да целувам химикалки": Мицкоски пак отказва да впише българите в конституцията на РСМ

От агенцията са се обърнали към службата във връзка с появилата се информация за изчезването на Колесникова, но от там са отказали да предоставят каквито и да са данни от съображения за конфиденциалност.

Днес няколко белоруски медии съобщиха, че сутринта неизвестни лица са отвлекли Колесникова, като са я качили в микробус с надпис „Връзка” („Связь”). Членът на президиума на координационния съвет на опозицията Максим Знак потвърди, че Колесникова не отговаря на телефонните позвънявания. Освен нея, адвокатите издирват други двама представители на координационния съвет – Иван Кравцов и Антон Родненков, с които също не може да бъде установен контакт.

След отправено запитване, от Министерството на вътрешните работи на Беларус са отговорили, че не разполагат с информация за задържането на опозиционерката от страна на държавните органи. Бившият кандидат-президент Светлана Тихановская обяви, че властите в страната носят отговорност за изчезването на съратничката ѝ.

Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)

Още: Доналд Тръмп за Нобелова награда за мир. Номинация от румънски университет - излизал от шаблона, не бил класически тип политик, пледирал за мир

Вижте още:

Водеща опозиционна лидерка е задържана в Беларус

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес