Публикувана в немския вестник „Цайт”, статията на руския президент Владимир Путин със заглавие„Да бъдем отворени въпреки миналото“ не породи особен ентусиазъм в западната преса, констатира Би Би Си.
Още: Слага си толкова Dior, че се усеща от съседната стая: Тайните на Макрон в нова книга (СНИМКИ)
Повечето вестници просто преразказват сюжета на статията, без да се опитват да влизат в полемики с нейния автор.
„Руският президент Владимир Путин написа статия за германски вестник, в която атакува НАТО и се застъпва за проект за газопровод от Русия към Европа“, пише авторът на „Таймс” Марк Бенетс.
Статията се появи, след като Армин Лашет, вероятен наследник на Ангела Меркел като германски канцлер, призова Запада да установи "разумни отношения" с Русия, отбелязва той.
Още: До утре следобед Вучич обявява кой ще е новия сръбски премиер
Още: Силяновска благодари на Радев за помощта при трагедията в Кочани
Списание „Нюзуик” подчертава, че руският лидер отново обвинява Европа, че подкрепя Евромайдан в Украйна, а САЩ в неговата организация.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Бивш белгийски премиер към Тръмп: Вие сте опасен невежа
Още: Арменският президент подписа закона за евроинтеграцията, Русия няма да е доволна
Повечето издания, които обърнаха внимание на статията, реагираха на тези точки от обвиненията на Путин срещу Запада.
„Защо трябваше да се прави това?”, цитира статията на Путин сп. „Нюзуик”. „Защо САЩ организираха преврат, а страните от Европа го подкрепиха срещу волята си, провокирайки разцепление в самата Украйна и изтеглянето на Крим от състава й? "
Наталия Василиева, кореспондент на вестник "Телеграф" в Москва, нарича статията на Путин " ясно предупреждение за Украйна ", като също подчертава, че ден преди публикуването на текста Армин Лашет е направил умиротворяващи изявления.
Още: Принц Андрю изглежда е бил жертва на "китайски улов"
Още: Новини около здравето на папата: Какво стана с гласа му?
Руската политика на външна агресия, която завърши с анексията на Крим от Русия през 2014 г., подкопа отношенията на Русия със Запада, но Путин хвърля вината върху НАТО, обвинявайки алианса за разширяване на изток, посочва тя.
"Путин говори с помирителен тон, явно вдъхновен от срещата си с Байдън в Женева миналата седмица, когато лидерите се съгласиха да се съсредоточат върху няколко области на сътрудничество, включително контрола върху ядрените оръжия," пише „Телеграф”.