“Шарли Ебдо” с карикатура на кралицата, стъпила на врата на Меган Маркъл (СНИМКА)

15 март 2021, 14:48 часа • 6325 | прочитания

Сатиричното френско издание “Шарли Ебдо” отново нажежи страстите. Този път недоволни от списанието се оказаха британците.

Още: От днес: Българите и всички от ЕС с нов документ във Великобритания

Още: Следващата голяма руска офанзива в Украйна: Спекулации (ОБЗОР - ВИДЕО)

Причината е новата корица, на която са изобразени карикатурите на Меган Маркъл и кралицата. На рисунката се вижда как Елизабет Втора е стъпила на врата на херцогинята на Съсекс.

Още: Силни бури връхлетяха Гърция, затворени са пътищата на Халкидики (ВИДЕА)

Още: Кейт Мидълтън отговори на емоционалните кризи на принц Уилям

Отстрани пък се чете текста: „Защо Меган напусна Бъкингамския дворец?”. Меган казва: „Защото не мога да дишам повече”. Карикатурата силно напомня за смъртта на афроамериканеца Джордж Флойд. Припомняме, че мъжът почина по време на арест, при който полицай го натиска с крака си по врата.

Корицата се появява дни след интервюто на Меган Маркъл и принц Хари пред Опра Уинфри, в което намекват за расизъм в кралския двор. Двойката не каза кой е изразил притеснение за цвета на кожата на сина им Арчи, още преди да се роди. Подчертаха обаче, че това не е кралицата, нито пък съпругът й принц Филип.

Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?

Още: Житейски бизнес план за рускините: Намери си мъж, прати го да умре в Украйна, вземи му парите (ВИДЕО)

Още: В опит да умилостиви Тръмп: Стармър с предложение към американските технологични компании

Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса и Харков (ВИДЕО)

Халима Бегъм, изпълнителен директор на организацията за расово равноправие „Runnymede Trus”, определи карикатурата като грешка от всяка гледна точка.

„Кралицата, стъпила на врата на Меган, както направи убиецът на Джорд Флойд? А Меган казва, че не може да диша? Това не може да накара никой да се разсмее, нито пък отхвърля расизма. Това унижава и обижда”, заявява Халима Бегъм, цитирана от CNN.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес