Себастиан Курц най-вероятно ще търси коалиция

16 октомври 2017, 08:22 часа • 11095 | прочитания

Досегашният външен министър на Австрия Себастиан Курц изглежда ще е новият канцлер на страната, след като неговата Австрийска народна партия (АНП) взема най-много места в долната камара на австрийския парламент (Национален съвет). Най-вероятно обаче Курц ще потърси сформиране на коалиция, като е напълно възможно това да е крайнодясната Партия на свободата, която се обявява за строга имиграционна политика.

Още: Der Spiegel: Това не е мирен план, а план за ескалация на войната

Още: Франция се пази от руски шпиони

АНП печели с 31,4-31,6%, информира БГНЕС. Това дава на партията 61 депутатски места. Второто място е за дясната Австрийска партия на свободата с Хайнц Кристиян Щрахе с 27,4%, което дава 53 мандата. Социалдемократите (СДПА) на досегашния канцлер Кристиян Керн са едва трети с 26,7% или 52 депутатски места.

На четвърта позиция е "Нова Австрия" с 5% и 9 места в парламента. Пета, вместо "зелените" влиза "Списъка на Петер Пилц" с 4,1% и 8 депутати. Избирателната активност в Австрия е 67,6%

 

Още: Генерал от Генералния щаб на руската армия бе взривен показно в Подмосковието (ВИДЕА)

Още: Забранено е на крал Чарлз III да присъства на погребението на папа Франциск

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес