Сблъсък между два италиански военни самолета, пилотите са загинали (ВИДЕО)

07 март 2023, 15:53 часа • 3269 | прочитания

Два самолета на италианските военновъздушни сили са се сблъскали във въздуха по време на тренировъчния учения във вторник. И двамата пилоти са загинали.

Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)

Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)

Ученията са се провеждали североизточно от Рим, край военното летище Гуидония.

Двата самолета U-208 са се разбили близо до летището. Не се съобщава за пострадали на земята, според Associated Press.

Италианската информационна агенция ANSA съобщи, че единият от самолетите се е приземил в полето. Другият е паднал върху паркиран автомобил в близост до жилищни сгради, както се вижда на видеокадри в социалните мрежи.

Още: "Нямам намерение да целувам химикалки": Мицкоски пак отказва да впише българите в конституцията на РСМ

Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)

Премиерът Джорджа Мелони изрази съболезнованията си към семействата и колегите на пилотите. "Съкрушени сме да чуем за смъртта на двама пилоти от ВВС по време на инцидент при тренировка близо до Гуидония", заяви тя.

U-208 е лек, едномоторен самолет, който може да превозва до четирима пътници (плюс пилота) и развива максимална скорост от 285 км/ч. 

Още: Доналд Тръмп за Нобелова награда за мир. Номинация от румънски университет - излизал от шаблона, не бил класически тип политик, пледирал за мир

Още: Градушка отне човешки живот

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес