ООН: Действията на Русия в Украйна са равнозначни на военни престъпления

22 април 2022, 13:44 часа • 2941 | прочитания

Организацията на обединените нации обвини Русия в действия в Украйна, които "са равнозначни на военни престъпления", включително безразборни бомбардировки, при които са убити цивилни граждани и са разрушени училища и болници, предаде БГНЕС.

Още: Макрон: Убедих Тръмп, че трябва да сме по-твърди с Путин

Още: Да търпят побои и да им целуват краката - съвети към жените на руските войници (ВИДЕО)

"Руските въоръжени сили безразборно са обстрелвали и бомбардирали населени места, убивайки цивилни граждани и разрушавайки болници, училища и друга гражданска инфраструктура - действия, които са равнозначни на военни престъпления", заяви Равина Шамдасани, говорител на Службата на Върховния комисар на ООН по правата на човека. 

Мисията на ООН в киевското предградие Буча е документирала, че там са били убити 50 цивилни граждани, включително чрез екзекуция по бързата процедура. 

"По време на мисия в Буча на 9 април служители на ООН по правата на човека документираха незаконното убийство, включително чрез екзекуция по бързата процедура, на около 50 цивилни граждани там", допълни Равина Шамдасани.

Още: Отмъщение? В Германия убиха писателка, осмиваща руснаците (СНИМКИ)

Още: Сривът на тока в Испания: Руска подигравка с хвалба за Украйна, но и реалност защо стана

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес