Няколко жени обвиниха испанския оперен певец Пласидо Доминго в сексуално посегателство, предаде AFP.
Още: Украински дронове са поразили газови компресорни станции и склад за ракети в Русия (ВИДЕО)
Още: Ядрените оръжия в Европа и САЩ: Кой и какво има, колко е опасно и кой е най-силният?
Според агенцията Доминго се е опитал да принуди жените да правят секс с него в замяна на обещания за получаване на определени роли и „ги е наказвал професионално, когато му е било отказвано“.
Осем певици и един танцьор съобщиха за агенцията, че са били тормозени сексуално от Доминго в различни периоди на 80-те години. Осемте жени поискали да останат анонимни, обяснявайки го със страха, че все още работят в тази област или се притесняват от негативна обществена реакция. Певицата Патриша Улф си позволила да разкрие името си. Друга жена заявила заяви, че певецът й е правил "непристойни предложения", които я карали да се чувства некомфортно.
AFP е интервюирала близо 30 певци, танцьори, музиканти и други театрални служители, които заявили, че са били свидетели на неподходящо сексуално поведение от страна на Доминго, предаде БГНЕС.
Още: Италия на кръстопът: Какво се случва с Джорджа Мелони?
Още: Митата на Тръмп: Какво трябва да знаем ние в Европа и какви са заплахите?
Според агенцията, Доминго отрича всички твърдения. "Това са обвинения от неназовани личности, които се коренят в събития отпреди 30 години, предизвикват дълбока загриженост и са неверни в този вид, в който са представени", каза той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Фантастика срещу реалност: Тръмп ще получи нагледен урок за истинската кремълска дипломация
"Боли ме да чуя, че съм разстроил някого или съм го накарал да се чувства некомфортно - независимо колко отдавна е било, въпреки най-добрите ми намерения. Убеден съм, че всичките ми взаимодействия и връзки винаги са били добре приети и са били по взаимно съгласие. Онези, които ме познават и които са работили с мен, знаят, че не съм от този тип човек, който умишлено би навредил, обидил или смутил някого“, каза певецът.
"Това ме кара да осъзная, че правилата и стандартите, по които ни оценяват днес, са различни от тези, които съществуваха преди. За мен е чест да имам повече от 50 години оперна кариера и преценявам себе си в съответствие с най-високите стандарти“, добави Доминго.
Агенцията отбелязва, че нито една от жените не е могла да предостави веществени доказателства; разследването на AFP се основава на устни показания.
Още: Нови санкции за руските олигарси от ЕС ще има
Още: Украински дронове за добро утро в Подмосковието и Москва, щети на улица "Киевска" (ВИДЕО)