Кадиров: Отрядът "Ахмат" е прехвърлен в Бахмут, врагът да му мисли

10 юли 2023, 14:39 часа • 9225 прочитания

Чеченският лидер Рамзан Кадиров съобщи, че отрядът "Ахмат" е вече прехвърлен в Бахмут, за да подсили разположените там руски сили.  

Още: Зеленски се съгласи с Тръмп: Искам мир, ето условията

Още: Берлин: Германия бързо трябва да възстанови задължителната военна служба

„Специалното подразделение „Ахмат“ под командването на Апта Алаудинов беше прехвърлено от командването на специалната военна операция на сложното Бахмутско направление. Такава рокада свидетелства за доверието на Генералния щаб и високата боеспособност на подразделението“, пише Кадиров в канала си в Telegram.

ОЩЕ: Кадиров предложи чеченски части да защитават Белгородската област 

Припомняме, че говорителят на Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна Андрей Ковальов коментира, че от началото на контранастъплението украинските сили са освободили 24 кв. км в Бахмутското направление.

Още: Льо Пен заклейми Тръмп за спряното оръжие от САЩ за Украйна

Още: Туск: Замразяването на помощта за Украйна от САЩ вече се усеща в логистичния център в Полша

Междувременно заместник-министърът на отбраната на Украйна Анна Маляр съобщи в Telegram, че украинските защитници са успели да превземат основните височини край Бахмут и от няколко дни държат града под огневи контрол.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес