Бурята "Ханс" в Скандинавия затвори хората по домовете им (ВИДЕО)

09 август 2023, 14:06 часа • 2370 | прочитания

Заради силните ветрове и дъждове в Скандинавия гражданите са призовани да си останат вкъщи.

Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори

Още: "Нямам намерение да целувам химикалки": Мицкоски пак отказва да впише българите в конституцията на РСМ

Властите в Норвегия предупредиха гражданите си да се подготвят за "изключително силни валежи", след като бурята "Ханс" причини смъртта на двама души.

Още: Норвегия пред едно от най-сериозните наводнения от десетилетия, 1200 души са евакуирани (ВИДЕА)

Отменени фериботи, закъснели полети

Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)

Още: Доналд Тръмп за Нобелова награда за мир. Номинация от румънски университет - излизал от шаблона, не бил класически тип политик, пледирал за мир

Силните ветрове продължават да връхлитат региона, придружени от силни дъждове, което предизвика смущения в държави, сред които Дания, Швеция и Литва. Фериботите са отменени, полетите закъсняват, а пътищата и улиците са наводнени. Хиляди хора останаха без електричество във вторник. Длъжностни лица призоваха хората да си останат вкъщи, като добавиха, че ненужното движение трябва да се избягва.

Още: Буря остави части от Полша без ток (ВИДЕО)

Още: Най-малко 11 жертви на буря в Пекин, 13 са безследно изчезнали

Още: "Орешник" в Беларус има проблем, работим: Лукашенко с признание (ВИДЕО)

Още: Украйна между отказ от територии в полза на Русия и гаранции за мир от САЩ: Говори Красимир Каракачанов (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес