От 3 дни в Сливен се появи чудо. Културно чудо, което няма аналог през последните 25 години, съобщи sliveninfo.
Още: Неработещите университети да се закриват: Ново предложение
Още: Новите учебни програми - неясноти, безпорядък, проблеми: Експертно мнение на Емил Соколов (ВИДЕО)
Частно сдружение, оглавявано от един мъж, който е роден в Сливен, дава пари за култура и образование.
Турски бизнесмен откупи 9 картини на ученици от Националната Художествена гимназия в Сливен. Творбите бяха част от изложба на ученици от 11 и 12 клас, организирана във фоайето на драматичен театър „Стефан Киров” от сдружение „Сливналии за развитие на образованието и културата” като част от „Мартенските дни на културата”.
„Аз имам клиника за хемодиализа в Пловдив. Картините ми харесаха много и ще бъдат поставени в клиниката ми”, заяви бизнесменът Сердар Араслан, който плати по 150 лева за всяка творба. Голяма част от останалите картини също бяха откупени от присъстващи на изложбата. „Наистина не съм очаквала такъв интерес. Изненадана към, но и зарадвана, най-вече заради децата”, заяви директорката на гимназията Пенка Кушкиева, която бе председател на журито.
Още: Кой ще победи: Училището или телефоните? Отговорът от просветния министър
Още: Оценките от матурите: Съдът наложи забрана, чака се развитие
Първа награда взе картина на Дарина Миткова, която получава грамота и 200 лева от сдружение „Сливналии за развитие на образованието и културата”. Втората награда бе за Ванина Цандева, която получи 150 лева, а третата за Ани Добараджиева, която взе 100 лева от организаторите. Наградите връчи Стоян Чакъров, председател на сдружението и основен организатор на „Мартенските дни на културата” в Сливен. Поущрителни награди получиха Глория Георгиева, Кристиян Ставрев и София Неделчева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Да се изучава ли религия в училище? Проучване
Още: Така излезе: Учителите в черния списък на "Възраждане" сами са си виновни
„Една инициатива не може да промени ситуацията, но нека това бъде едно малко камъче по пътя ни за възстановяване образованието и културата в България. Ако сами не си помогнем, процесът на възстановяване ще бъде доста по-бавен”, заяви Стоян Чакъров.
В рамките на фестивала в петъчната вечер се състоя концерт камерна музика на проф. Венцеслав Николов – виолончело и Ансамбъл „Силуети” . В събота пък в залата на сливенската зала „Зора” гостува проф. Йосиф Радионов – цигулка и Камерен ансамбъл „Филхармоници”, както и ученици от Школа по изкуствата „Мишо Тодоров” при Народно Читалище „Зора 1860”. В неделя във фоайето на Драматичен театър „Стефан Киров” бяха представени книги на Издателство „Захарий Стоянов”.