"Новият образователен закон не отговаря на реалността. Той няма да реши проблема с отпадащите от училище, той няма да реши проблема с разделението на достъпа до качествено образование". Това заяви във втората част на интервюто пред Actualno.TV Христо Монов - преподавател по психология на образованието в Софийския университет "Свети Климент Охридски".
По думите му една нация, в която има малко хора, които имат достъп до качествено образование и много, които нямат този достъп, всъщност става нация, неспособна да утвърждава и себе си в този сложен свят, в който живеем.
Според Христо Монов основният стимул за учителите ще бъде достойното заплащане на техния труд. Той даде и пример със скандинавските държави, както и с пограничните райони у нас, когато в минали години заплащането на учителите е било много високо.
Христо Монов разкри пред Actualno.TV и че за новият образователен закон са платени пари, за да бъде той наложен на българското средно образование. Според него това е станало въпреки очевидни дефекти в текстовете.
Вижте подробностите във видеото. Очаквайте и трета част на интервюто с преподавателя, в която той говори за проблемите на висшето образование у нас.
ГЛЕДАЙТЕ ТУК ПЪРВА ЧАСТ ОТ ИНТЕРВЮТО