Реформата за подпомагане на Черноморските общини реализира партньорство и децентрализация с местните власти. Това каза министърът на туризма Зарица Динкова на официална церемония по подписването на договорите за предоставяне на финансова помощ на одобрените проектни предложения от общините по Черноморието.
Още: Бивш министър: Колкото повече се бави разширяването на „Чирен“, толкова по-зле за нас и за Европа
Още: Винетките няма да поскъпнат от 1 април, правителството определи нова дата
По думите и този модел е иновация за България и е начин да се премахнат посредниците. Събитието се проведе в София, а 21 проекта вече се изпълняват.
"Начинът, по който ще популяризираме Бранд България в света, е историческа стъпка за подобряване на работата с бизнеса. Освен държавна воля намерихме и техническата и административна формула“, отбеляза министър Динкова.
Още: Зарица Динкова даде старт на ски сезона и откри новия шестседалков лифт в Пампорово
Още: Кола, камион или МПС по избор: Така ли таксува тол системата? Нагледен експеримент (СНИМКИ)
Още: Митата на Тръмп върху Европа: Ефектите за България в цифри
Тя посочи още, че туризмът е всеобхватен сектор, но и важна локална политика. "Показахме, че работим за устойчиво развитие на туризма в страната. Целите ни се осъществяват чрез ефективно сътрудничество с местните власти“, заяви министър Динкова.
"Програма за финансиране на маркетингови дейности на туристически услуги в Черноморските общини в България“ индиректно спомага за повишаването на туристическата заетост в следните общини от Черноморското крайбрежие: Аксаково, Балчик, Бургас, Бяла, Варна, Девня, Дългопол, Малко Търново, Несебър, Поморие, Приморско, Созопол, Суворово и Шабла.
Още: Тревожна прогноза: Ръст на фалитите у нас предричат експерти
Още: Паркирай бързо и удобно с My Fibank
255 общини изпратиха приоритетните си проекти към Министерство на финансите