Държавата трябва да предприеме конкретни мерки, за да спаси „Български морски флот”. Конкретна мярка е скъсване на договора за приватизация на дружеството, което сега се управлява от Кирил и Георги Домусчиеви.
Според Симеонов двамата не изпълняват записаното в договора, като в предприятието сега работели малко над 100 души, а трябвало да са 2000 в края на договора, който изтича догодина. Вицепремиерът беше категоричен, че това няма как да се случи.
Валери Симеонов открито нападна Арбитражния съд при Българската търговско-промишлена палата (БТТП), като го нарече „продажен” в ефира на Нова телевизия. Причината – решение на арбитража, че условията в договора за приватизация могат да бъдат променени, което спасява Домусчиеви от необходимостта догодина да платят 55 млн. лева неустойки заради неизпълнение на приватизационния договор. Заради решението Агенцията по приватизация ще трябва да плати 3,7 млн. лева разноски на ищците, в случая отново Домусчиеви.
На 8 август 2008 г. купувач на 70% от БМФ става германско-българският консорциум "Кей Джи маритайм шипинг". Цената е 440.1 млн. лв. В края на август 2013 г. собственик на "Кей Джи маритайм партнърс" вече е изцяло българският партньор в сделката - "Адванс пропъртис", холдингът, обединяващ голяма част от бизнеса на братя Домусчиеви. Купувачът се сдобива с общ тонаж от търговски кораби 1.4 млн. DWT (дедуейт). Един от ангажиментите по договора е към десетата година след сделката купувачът да има 1.3 млн. DWT. Друго изискване е през 2018 г. средносписъчният плавателен състав да е 2360 души. Инвестициите пък трябва да са 779.9 млн. лв. в кораби.