Техническият университет–София и ЧЕЗ ще си сътрудничат в подготовката на кадри за българската енергетика и в популяризирането на сектора сред младите хора. С общи усилия те ще подпомагат професионалното образование в областта на електроенергетиката и ще работят за сближаване на образователната система и нуждите на реалния бизнес. На официална церемония в ТУ-София регионалният мениджър на ЧЕЗ за България Карел Крал и ректорът на ТУ проф. д-р инж. Иван Кралов подписаха споразумение за стратегическо партньорство. Това е второ споразумение между страните и обхваща многообразието от дейности, по които те са установили партньорски отношения през годините.
Още: Производителите на грозде получиха над 1 млн. лв. за борба с вредителите
Още: Германско издание: Защо гръцката икономика се справя удивително добре?
„Подпомагането на професионалното образование е основен елемент в стратегията на ЧЕЗ за устойчиво развитие. Целта на дружеството като работодател е да създава успешни и мотивирани специалисти и да им даде възможности за професионално и личностно развитие в областта на българската енергетика. Техническият университет е наш основен партньор в постигането на тази цел”, заяви Карел Крал.
„Горд съм, че Техническият университет – София има много добри традиции във взаимодействието с бизнеса. Изказвам лично благодарността си към Вас, г-н Крал, защото споразумението ще ни открие още повече възможности за привличане на студенти, които да развиват своите професионални компетенции в областта на енергетиката. Наша задача е да накараме студентите да решават реални казуси в различни проекти и в бъдеще най-важното развитие за тях ще бъде казусно ориентиране към различни професии“, каза проф. Кралов. Той връчи на регионалния мениджър на ЧЕЗ за България юбилеен златен медал по случай 75 годишнината на ТУ – София.
Още: Последни данни: Къде е България по благосъстояние и БВП на човек в ЕС?
Още: ОББ: Услугите и строителството дърпат икономиката
ЧЕЗ развива дългосрочна политика в подкрепа на професионалното образование в България. Част от тази политика е устойчивото партньорство с професионалните гимназии и висшите учебни заведения с профил „Електроенергетика“. ЧЕЗ беше една от първите компании, която се включи в проекта ДОМИНО за развитие на дуалното обучение по електротехника и през 2019 г. получи отличие за най-добри социални придобивки за учениците в дуална форма на обучениe. През 2020 г. ЧЕЗ създаде специализиран сайт „Енергия за бъдещето“, чрез която да насърчи и мотивира младите хора да изберат електроенергетиката за своя кариера.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Цената на природния газ в Европа пресече психологическа граница
Още: Цената на петрола продължава да се движи в изненадваща посока