Шест компании и обединения искат да изграждат тол-системата в България, като две от тях се явяват самостоятелно, а останалите са в обединения.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
Офертите по обществената поръчка на прогнозна стойност 200 млн. лв., подадени през май, най-после бяха отворени в сряда в Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). В оценителната комисия участват представители на АПИ, МВР, агенцията за електронно управление, финансовото и регионалното министерство и петима външни експерти.
Самостоятелно се явяват чешката "Толлнет" и "Сиела Норма" на Веселин Тодоров. Австрийската Kapsch формално е представена като консорциума "Капш трафик солюшънс", който включва българското, полското, италианското и испанското подразделения на компанията. В обединение участват "Контракс" с унгарската I-Cell Global Solutions.
Дружествата в обединение "Телетол" ДЗЗД" са БТК, "Нованор" и Icom.
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
В консорциум "Тол България" влизат изцяло български участници: "Телелинк" на Любомир Минчев като водещ партньор в консорциум с българските "Сирма груп" и "Сиенсис".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
Поръчката за системата беше обявена през април 2016 г. и оттогава търгът непрекъснато се бави заради обжалвания, което пък доведе до гнева на премиера Бойко Борисов и заплаха през укенда, че държавата сама ще си направи системата, въпреки че причината за непрестанните жалби е основно в прекомерно кратките срокове, които АПИ определя при подновяването на търга след всяко обжалване.
Все пак обаче офертите бяха отворени, след като преди седмица Комисията за защита на конкуренцията отхвърли последните жалби по търга.