На 29 oктомври тази година "Нестле" обедини усилията си с други бизнес организации и правителства с подписването на Глобалния ангажимент за нова икономика на пластмасата ("Глобалният ангажимент") на конференцията "Нашият океан" в Бали, Индонезия.
Още: Стана ясно кои български плажове получават "син флаг" за идващия летен сезон
Още: Имотите в България са силно надценени: Предупреждение от експерти
Глобалният ангажимент е инициатива на Фондацията "Елън МакАртър" и Програмата на ООН за околната среда. Целта му е да преосмисли бъдещето на пластмасите, като прилага принципите на кръговата икономика, в които пластмасите никога не се превръщат в отпадък. Глобалният ангажимент представлява мощна рамка за съвместна работа по решения, които се отнасят до първопричините за отпадъците от пластмаси и замърсяването.
Изпълнителният директор на "Нестле" Марк Шнайдер заяви: „Глобалният ангажимент е първата стъпка от спешната промяна, необходима ни за да преминем от линейна към кръгова икономика. Надяваме се чрез предприетите действия да се превърнем в добър пример. Ще направим каквото е нужно, за да гарантираме, че нито една от нашите опаковки, включително пластмасовите, би попаднала в околната среда.”
Още: Иде ли криза: Световната банка понижи значително прогнозата за българската икономика
Още: Хотелиерите по морето вдигат драстично цените за летния сезон
Нестле осъзнава необходимостта от предотвратяване на отпадъци от опаковъчния материал. Това стои зад поставената цел компанията да направи 100% от опаковките си рециклируеми или повторно използваеми до 2025г. За постигането ѝ, "Нестле" предприема редица проекти за научноизследователска и развойна дейност.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За какво тегли кредит българинът?
Още: Добромир Живков: Влизаме в еврозоната дори и със служебно правителство
"Нестле" продължава да играе активна роля в разработването на добре функциониращи схеми за събиране, сортиране и рециклиране в държавите, в които оперира.