Министерството на икономиката със съдействието на българския бизнес и търговските представители зад граница имат идея за създаване на дигитален експортен хъб като подкрепа на българския износ, който е най-засегнат от епидемиологичната криза.
Още: С бойкот или без бойкот: Цените на основни продукти продължават да растат
Още: Теменужка Петкова каза колко е спадът на оборотите на магазините в деня на бойкота
Това стана ясно по време на видеоконферентна връзка между министъра на икономиката Лъчезар Борисов, представителите на бизнесау нас и сътрудниците по търговско-икономическата дейност.
Министърът на икономиката Лъчезар Борисов обеща тази идея да се реализира в най-кратки срокове, съобщиха от ведомството. По време на срещата бяха дадени предложения портфолиото на фирмите и предлаганите от тях услуги да бъде на английски език, за да са по-достъпни за всички потребители в световен мащаб. По думите на икономическия министървъпреки положителните нива на показателите на вътрешно потребление и инвестициите в страната, създаването на подобна платформа е належащо и е обусловено от спада на българския износ през третото тримесечие на 2020г., който бе най-засегнат от разпространението на коронавирусната инфекция по света.
Той напомни, че именно в условията на криза всички трябва да солидализираме усилията си и да проявим гъвкавост и креативност, за да спомогнем максимално бързо всеки един сектор от икономиката ни да възстанови позициите си.
Още: Няма да изкривяваме пазара: Желязков не каза нищо конкретно за мерки за скъпите храни
Още: Ядрената енергетика в България и ЕС ще се развива чрез активно сътрудничество
Министър Борисов изрази надежда, че създаването на тази нова платформа е стъпка в правилната насока за подкрепа на българските износители, се посочва още в съобщението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Икономическият министър обеща пълна електронизация на услугите за бизнеса
Още: Средната заплата на жените в България е с около 20% по-ниска от тази на мъжете