Министерството на финансите разпространи допълнителен списък с 34 фирми, които попадат или потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите, наложени от САЩ по закона "Магнитски". Преди седмица Службата за контрол на чуждестранните активи на САЩ наложи санкции на шестима българи заради корупция, като сред тях са Васил Божков и бившият депутат от ДПС и издател Делян Пеевски.
Още: ББР отново ще бъде партньор на държавата при санирането
Още: "Празникът свършва": какво става с руската икономика?
Санкциите засягат общо 64 фирми, свързвани с шестимата. Днес финансовото министерство разшири т. нар. "черен списък" с нови 34 фирми, които са "притежавани, контролирани или управлявани през последните пет години" от Божков и Пеевски. 26 от тях са на Васил Божков, който от миналата година пребивава в Дубай, а останалите са на Делян Пеевски.
"Списъкът е съставен на база информация, която е налична и проверена до момента. Той може да бъде допълван или коригиран при получаване на нови данни или факти. След проверки, които са в процес на извършване, той ще бъде допълнен с всички съдружници, акционери, управители и членове на органи за управление и контрол на юридическите лица, включени към момента и за последните 5 години", пишат от министерството в съобщение до медиите.
Още: Тристранката с извънредно заседание
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Разширеният списък е публикуван в рубрика „Открито управление“, раздел „Прозрачност“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги