Fibank проведе среща с миноритарните акционери

14 септември 2017, 15:07 часа • 1561 | прочитания

На 14 септември 2017 г. беше проведена поредна среща на ръководството на Fibank (Първа инвестиционна банка) с миноритарните акционери на банката, съобщиха от финансовата институция.

Още: Стратегията на Путин - с войната крие мизерията на руснаците

Още: Нова възможност за парите от ПВУ - да се пренасочват за отбрана

Редовните срещи с миноритарните акционери се провеждат от 1 февруари 2016 г. и са част от политиката на Fibank по стриктно прилагане на международните стандарти в доброто корпоративно управление, утвърдени от Международната финансова корпорация (IFC), която е партньор на банката от 2010 г.

На срещата присъстваха г-н Неделчо Неделчев, Главен изпълнителен директор (CEO) на банката, г-н Светозар Попов - Главен директор Риск (CRO), г-жа Севдалина Василева, Главен директор ритейл (CRBO) и г-н Живко Тодоров, Главен финансов директор (CFO).

На срещата ръководството на Fibank представи пред миноритарните акционери финансовите резултати на банката към 30 юни 2017 г.

Още: "Денят на освобождението": Тръмп обеща невиждани мита, но те могат да сринат американската икономика

Още: Драстична промяна: КЕВР утвърди цената на природния газ за април

Банката постига стабилно ниво на приходи и добра възвращаемост на активите. Към 30 юни 2017 г. печалбата на Първа инвестиционна банка преди обезценка и данъци е в размер на 86 млн. лв., а нетната печалба е 43.5 млн. лв. За първите шест месеца на 2017 г. нетният лихвен доход е в размер на 130 млн. лв. и нетният доход от такси и комисиони е 51.2 млн. лв.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес