Електрохолд ще е новото име на дружествата на ЧЕЗ в България от края на април 2022 г. Операторът на електроразпределителната мрежа в Западна България - ЧЕЗ Разпределение, ще се нарича Електроразпределителни мрежи Запад АД (ЕРМ Запад АД).
Още: Tesla заведе дело срещу Европейския съюз заради митата
Още: Русия може да се изправи пред вълна от корпоративни фалити
Освен смяна на имената дружествата от групата ще представят нова корпоративна идентичност и нов брандинг.
Електрохолд България ЕООД ще е правоприемник на ЧЕЗ България ЕООД, Електрохолд Продажби АД - на ЧЕЗ Електро България АД, Електрохолд Трейд ЕАД ще е името на ЧЕЗ Трейд България ЕАД, а дружеството за осигуряване на ИКТ услуги ще се нарича Електрохолд ИКТ ЕАД.
Съгласно нормативните изисквания акционерите на двете дружества - ЧЕЗ Разпределение България АД и ЧЕЗ Електро България АД, ще гласуват новите имена и лога на общи събрания в края на април. Ребрандирането на компаниите ще стартира след одобрение от акционерите.
Още: Защо икономическото значение на Гренландия нарасна толкова много: Анализ
Още: ЕК ще обсъди с Украйна възможностите за доставки на природен газ за Европа
Това е поредна стъпка в стратегията на Еврохолд България АД след придобиването на седем компании на чешката ЧЕЗ Груп в България през юли 2021 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Новата идентичност отразява приемствеността в историята на дружествата, като същевременно подчертава корпоративната им принадлежност. Тя е изработена в съответствие със съвременното разбиране за динамично развиваща се компания, която осигурява енергия, дигитализира мрежата си, инвестира устойчиво и работи за подобряване качеството на живот. Брандингът символизира основните ценности на дружествата на Електрохолд - професионализъм, отговорност, ефективност, стабилност, доверие и иновативност.
Новият имидж на компаниите от групата ще се гради не само на промени в корпоративния визуален стил, но и в още по-усилена работа за повишаване на клиентската удовлетвореност и изграждане на доверие, широко навлизане на електронното обслужване, модернизация и дигитализация на мрежата, стратегия за въвеждане на иновации в крак с промените в сектора, устойчиво развитие и инвестиции.
Смяната на имената и логата не налага клиентите да предприемат никакви допълнителни действия.
Още: Пореден опит да се намали наказателната лихва за фирми и граждани
Още: Ще има ли скок на цената на тока след либерализацията? Отговорът от новия енергиен министър