Цената на петрола леко спадна в сутрешната търговия, като пазарите се подготвят за период на нестабилност с оглед на неяснотите около днешните президентски избори в САЩ, предаде Ройтерс. Вчера фючърсите поскъпнаха с 2 на сто, след като в неделя ОПЕК+ отложи планираното увеличение на добивите с още месец за януари.
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Решение на ОПЕК доведе до обрат при цената на петрола
Цените
Фючърсите за сорта Брент от Северно море, който е референтен за европейския пазар, поевтиняха 15 цента или 0,2 на сто до 74,93 долара за барел.
Американският лек суров петрол понижи котировките си с 14 цента или 0,2 на сто до 71,33 долара за барел.
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления
Още: Ефектът "Тръмп": Путин се готви за завръщане на западни компании в Русия
"Сега сме в състояние на затишие пред буря" заяви пазарният анализатор Тони Сикамор. По думите му инвеститорите следят не само изборите в САЩ, но и срещата на Националния народен конгрес на Китай, на която може да бъдат обявени нови мерки за стимулиране на икономиката.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Партията на Порошенко атакува Зеленски: Нямаме много редки метали, затова САЩ ни изнудват за друго
Още: Инспекцията по труда започва проверки за недеклариран труд
Въпреки неделното решение добивите на ОПЕК на практика растат, допълва Ройтерс. Либия увеличи производството, а Иран одобри план за добавяне на нови 250 000 барела дневно към досегашната си продукция.
Още: Какво се случва на Уолстрийт ден преди президентските избори?
Още: Американските търговски камари в Европа призоваха политическите лидери за диалог
Още: Ето кой стана изпълнителен директор „МСП Банкиране на ОББ“