Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Защо е абсолютно забранено и опасно да се изслушват оплакванията на околните?

06 март 2021, 20:15 часа

Какво да правим с тези, които постоянно се оплакват?

Всички познаваме хора, с които всеки разговор се върти около техните проблеми. И те винаги присъстват: нещастният опечален има постоянни неприятности в работа / учене, личен живот, любимо куче, задръствания, съседи и др.

Да, неприятно е, но учтивостта и доброто възпитание не ни позволяват да отхвърляме такива хора. Това обаче ни нанася огромни щети ...

Защо не трябва да слушате оплаквания?

Този свят не толерира тези, които постоянно се оплакват. Вселената се приспособява към тях и пресилените малки проблеми се превръщат в реални и сериозни. След като започне да се оплаква, човек ще получава все повече и повече причини за това.

А този, който слуша оплаквания е застрашен от:

1. Загуба на жизнена енергия.

Забелязали ли сте, че се чувствате много уморени след такива безсмислени разговори? Оплакването на другите изсмуква силата ви. Техният негативизъм ще превземе и вас.

2. Лесна манипулация.

Често този, който се оплаква, го прави с причина. Той очаква да се чувствате виновни за вашите успехи и да му предоставите някаква подкрепа, която ще е във ваша вреда.

3. Влошаване на емоционалното състояние.

Нашата психика изпитва трудности след потоци от негативизъм, дори и на някой друг. Това води до чувство за вина, негативни мисли, загуба на енергия, емоционален дисбаланс и дори мозъчни смущения.

4. Промяна на възгледите за живота.

Дори да сте непоправим оптимист, проблемите на другите бързо ще променят това. Ще се научите да гледате на света през тъмни очила и в крайна сметка ще спрете да забелязвате всички хубави неща.

Какво да правите?

Съберете се, забравете учтивостта и се научете да игнорирате мрънкалника. Това е най-добрият начин, който ще ви спести много неприятности.

Ето няколко важни съвета:

1. Опитайте се да сведете до минимум контактите с мрънкалниците; 

2. Нека разбере, че това не са вашите проблеми; 

3. Не показвайте слабост - спрете да се тревожите за тези, които само се оплакват;

4. Задайте лични граници - научете се да казвате „не“. 

Страхувате се да не звучите грубо? Е, можете да бъдете нежни и приветливи за всички. Но бъдете подготвени, че всички около вас ще изливат негативизъм върху вас, без да забелязват себе си, и душата ви скоро ще стане като кошче за боклук, изпълнено с неприятностите на други хора.

Запомнете: животът ви е по-важен от проблемите и оплакванията на другите. Погрижете се за себе си, любимия си и се научете да игнорирате страдащите - веднага ще забележите, че животът е станал по-светъл и радостен!

Десислава Михалева
Десислава Михалева Отговорен редактор
Новините днес