1. Сравнявате се с другите
Когато сте в партньорство, в което се питате защо не съм достатъчно добър за него, постоянните сравнения с други хора, независимо дали бивши или близки приятели, могат да изтощят партньора.
Независимо дали смятате, че сте по-малко способни интелигентно по отношение на кариера или като цяло, или що се отнася до физическите качества, партньорът може да започне да се съмнява в преценката си с течение на времето.
2. Партньорът ви сравнява с бивши
Когато партньор ви сравнява с бившите си, това е окончателна причина за въпроса ви „защо се чувствам така, сякаш не съм достатъчен“. Никой партньор не трябва да сравнява напълно различен и уникален партньор с другите. Имате специфични таланти, умения и черти, които ви карат да се откроявате като индивид. Това означава, че трябва да бъдете приети и уважавани за вашата личност. Освен това трябва да бъдете установени като „достатъчни“ или този партньор трябва да премине към някой, когото смята, че е достатъчно добър.
5 златни правила за успешна връзка
3. Оплакването не води до промени
Когато непрекъснато се оплаквате на партньора си за областите, които му липсват, и не виждате усилия от негова страна да се подобри. Тяхното нежелание да се променят или да правят неща, които ви правят щастливи, може да ви накара да се почувствате неадекватни.
4. Стремите се да бъдете перфекционист
Вашата цел е да се представите на върха на играта си във всичко, което правите, плюс да препълните графика си до практически невъзможен капацитет за изпълнение. Това ви подготвя за провал, оставяйки ви чувството, че разочаровате партньора си и всички останали около вас. Ако бяхте поддържали задачите на поносимо ниво, това нямаше да е така. Сега оставате с чувството, че не сте достатъчно добра.
5. Отхвърлянето на минала травма надига глава
Партньорът ви избира да прекара известно време в гледане на мача по телевизията или избира да работи по колата си, вместо да прекарва свободното си време с вас. Въпреки че е важно да имате индивидуално време и пространство, не можете да не усетите пристъп на отхвърляне и липса на чувство, че сте достатъчно добри за време прекарано заедно.
6. Има усещане за дистанция в партньорството
В едно силно, процъфтяващо партньорство, партньорите имат дълбока връзка. Когато има предизвикателства при установяването на здравословна комуникация и развиването на връзка, осигурена с доверие и интимност, често това се дължи на чувство за неадекватност. Това създава дистанция между партньорите, което кара партньора да започне да се съмнява дали сте правилният човек за него и потвърждава за вас, че всъщност не сте достатъчно добър.
7. Вие играете втора цигулка сега и това води до ниска самооценка
Вашият партньор създаде нови познанства и работи с няколко нови колеги. Индивидът трябва да прекарва повече време далеч от дома. Чувствате нужда да се протягате, за да проверите какво се случва по-често. Ако на телефонно обаждане или текстово съобщение не се отговори незабавно, точно в този момент трябва да се вземе решение за раздяла. Половинката постоянно трябва да доказва чувствата и емоциите си, за да отговори вместо вас „достатъчно добра ли съм за него“ или не.