Фестивалът Дни на щастието, организиран от фондация Credo Bonum, ще се проведе за първа година и в Пловдив. Дни на щастието, който стартира през 2012 г. в София, е първият по рода си проект, съчетаващ серия от лекции, семинари, филмови прожекции, изложби и работилници, посветени на темата за щастието.
Още: На кого се дава първото парче от питката на Бъдни вечер?
Още: Психолог: Прекалено защитаваното дете става ядосан и разглезен човек
Пловдивското издание на фестивала ще стартира на 10-ти юни с изложбата „Подходи към щастието“ и дегустация на “кулинарната творба“ на художничката Павлина Чакърова в Центъра за съвременно изкуство в Баня Старинна, oт 18.30 часа. Изложбата ще се състои, между други, от фотографии, видеа и инсталации от 21 автори от Берлин, Барселона, Виена, Вилнюс, Белград, Калифорния и ще продължи до 3-ти юли. „Подходи към щастието“ има за цел да ни вдъхнови да разпознаем собственoтo си щастие, или да създадем нови, може би още по-автентични и реалистични представи за него. Куратор на проекта в Пловдив е Евелина Кокоранова от сдружение Изкуство днес.
Щастието е основна тема на размисъл от хилядолетия насам. За някои щастието е по-скоро удоволствие, отколкото търсене на смисъл и себепознание, за други то е и търговски продукт на глобализацията. Тези и други впечатления ще споделят артистите, които са представени в международната изложба „Подходи към щастието“. Техните виждания са породени от търсенето на смисъл, който ражда креативността и ги води в различни посоки на действие. Често провокативни, някои от тях парадират с използването на „изкуственото“ щастие в рекламните блокове, с цел разчупване на конвенционалното мислене. Други търсят как може да се реализира щастието в пределите на градския контекст или просто споделят част от своето щастие с околните.
Още: Как празнуват Коледа във Франция
Още: Не е случайно: Защо котката понякога ляга върху стопанина си
Събитията в рамките на Дни на щастието в Пловдив ще бъдат уъркшопове на Art of Living на 12 и 28 -30.6., демонстрация на медитативен, съвременен танц Контактна импровизация с прожекция на документален филм на 14 юни. В неделя, 16 юни, отново в Баня Старинна ще бъде организиран следобеден уъркшоп за този танц, както и йога на смеха. Програмата ще приключи на 20 юни, четвъртък, с прожекцията на документалния филм „Happy“. Всички събития са с вход безплатен и отворени за всеки.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 4 идеи как да направим кафето по-силно без да добавяме повече количество от него