Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Законът за непривързаността и още 3 важни правила на Вселената

07 октомври 2024, 15:30 часа

Печели този, който познава правилата на играта. Елена Бармина, астропсихолог и астролог, разказва за важни духовни закони.

Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика

Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери

Законът за непривързаността

Основава се на идеята, че привързаността към материалните блага може да доведе до страдание и неудовлетвореност в живота. Според тази концепция е важно да се научим да се отказваме от това, което не ни носи щастие и удовлетворение. Това означава, че не трябва да се привързваме към неща, които нямат стойност за нас, нито да зависим от тях. Основната цел е да се съсредоточим върху това, което е наистина полезно.

Още: Всички планети ли са кръгли и има ли нещо нередно със Земята?

Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?

Още: Как да подсилим изтощената коса след боядисване?

Например, ако сме привързани към колата или къщата си, можем да станем зависими от притежанията си и ще изпаднем в емоционално страдание, ако те се развалят. Вместо това трябва да се стремим да имаме само най-необходимото и да не желаем повече. Препоръчително е също така да се откажем от идеологическите привързаности - тези убеждения могат да доведат до конфликти и кавги, ако са в противоречие с ценностите и вярванията. За по-хармонично възприемане е по-добре да сме отворени към различни гледни точки и сами да търсим истината.

И накрая, необходимо е да се откажете от очакванията към другите хора. Осъзнайте, че никой не е длъжен да задоволява нуждите и желанията ни и че е в наш интерес да уважаваме свободата на другите. По-добре е да се съсредоточим върху собствените си цели и да се стремим да ги постигнем.

Още: Кои билки се смята, че помагат за брадавици?

Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 22 януари /валутен калкулатор/

Правило на бумеранга

Правилото на бумеранга е принцип, който гласи, че всички действия и постъпки на човек имат последствия и се връщат към него в бъдеще. Този принцип може да се прилага в различни области на живота, включително личния, професионалния и социалния.

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 22 януари /валутен калкулатор/

Още: Колко видове минзухари се срещат в нашата страна

Още: Адресът на Земята и Млечния път е нещо невъобразимо огромно (ВИДЕО)

В личния живот правилото на бумеранга гласи, че ако човек върши лоши неща или не уважава хората около себе си, това ще се върне при него под формата на проблеми и неприятности. Например, ако някой обижда или унижава друг човек, то в бъдеще може да се сблъска с подобни действия спрямо себе си. В сферата на бизнеса правилото на бумеранга може да бъде изгубено по същия начин. Ако човек не изпълнява задълженията си или мами партньорите си, това може да доведе до загуба на доверие и влошаване на отношенията с клиенти и колеги. В крайна сметка това може да се отрази негативно на бизнеса и да доведе до финансови загуби.

Освен това правилото на бумеранга може да се приложи и в обществения живот. Ако даден човек е агресивен или насилствен към други хора или животни, това може да доведе до негативни последици за него самия в бъдеще. Например той може да стане жертва на насилие или да попадне в затвора. Правилото на бумеранга е важен принцип, който трябва да се вземе предвид в различни области на живота. То ни напомня, че действията ни имат последствия и трябва да носим отговорност за действията и поведението си.

Правило за приемането

Много често не приемаме това, което се случва в живота ни. Не приемаме близките си хора, обстоятелствата и дори себе си. Правим го от страх, защото не искаме да променим нещо, защото се съмняваме. Но нашата задача е да се научим да приемаме другите такива, каквито са.

Още: Голям взрив е започнал всичко, но Голямо хрускане е това, което може да ни унищожи

Приемането не е просто пасивно състояние, то е процес, който изисква усилия и работа върху самите нас. Основният принцип на това правило е да осъзнаем, че всичко се случва за наше добро. Дори и да ни се струва несправедливо, ние сме длъжни да приемем ситуацията и да продължим напред. Важно е да осъзнаем, че приемането не означава, че трябва да се примирим със случващото се. Основната цел е да откриваме положителните страни във всички ситуации и да ги използваме за собственото си развитие.

Също така приемането не означава, че не трябва да се борим за своите права и интереси. Важно е да го правим разумно и без агресия. В крайна сметка приемането е ключът към успеха и щастието. Когато приемаме всичко, което се случва около нас, ставаме по-спокойни и уверени в себе си. Преставаме да се притесняваме за това, което може да се случи утре, и започваме да живеем в настоящия момент.

Правилото на изобилието

Правилото на изобилието е концепция, която гласи, че Вселената е в изобилие и постоянно ни предоставя ресурси и възможности да задоволим нуждите и желанията си. Според правилото за изобилието Вселената е безкраен източник на ресурси, които можем да използваме за постигане на целите си. Това правило гласи, че ако вярваме в изобилието, ще привлечем повече ресурси в живота си. И обратното, ако вярваме, че светът е беден и ограничен, ще ни липсват ресурси.

Правилото за изобилието обосновано гласи, че трябва да приемаме и уважаваме всички ресурси и възможности, които Вселената ни предоставя, и да не се ограничаваме. Основната ни задача е да бъдем отворени за нови възможности и да сме готови да приемем промените в живота си.

Този закон гласи също, че нашите мисли и убеждения влияят върху това, което се случва в живота ни. Ако вярваме в изобилието и го приемаме, ние привличаме повече блага. Ако вярваме, че ресурсите са ограничени и трябва да се пестим, ограничаваме възможностите си и не привличаме в живота си това, от което наистина се нуждаем.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Григоров
Ивайло Григоров Отговорен редактор
Новините днес