Момче на 13 години от Оклахома стана първият човек, завършил играта Тетрис, което за 40-годишното ѝ съществуване беше постигано само от изкуствен интелект. Уилис Гибсън завърши последното 157-о ниво на класиката на Нинтендо за 38 минути.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 6 март /валутен калкулатор/
Играта всъщност няма край, а тухличките падат все по-бързо и играчът трябва да ги подреди. Когато машината не насмогва, екранът "замръзва" или "крашва" на съвременен език. Точно това се случва по време на играта на момчето, което е предавало на живо. "Господи", възкликва момчето, когато играта спира във видео, публикувано в YouTube. "Не си усещам пръстите. Не си усещам ръцете", казва във видеото момчето, а след това започва да плаче. По-късно става ясно, че 13-годишният Уилис посвещава победата на баща си, който е починал няколко дни по-рано.
"Това досега не е постигано от човек", подчертава пред "The New York Times" Винс Клементе - президент на световния шампионат по Тетрис. "Всички смятаха, че това е невъзможно допреди няколко години".
Още: Смяна на часа 2025: Кога местим стрелките на часовника тази пролет?
Още: Маникюр в тези цветове ще привлече късмет и пари през март 2025
Още: "Тетрис" лекува. Вижте защо да го играете
Еволюцията на играчите на Тетрис
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Коя е най-полезната закуска през студени дни
Още: Една чаша от това в барабана на пералнята и тя ще стане като нова
До неотдавна ниво 29 се смяташе за горната граница на Тетрис, защото играта става толкова бърза, че човек не може да реагира. Напоследък обаче ново поколение геймъри премина тази граница с нова техника, която използва нов начин на командване на контролера на конзолата NES. При нея се използват всички пръсти с вибриране, а не само два и честотата на натискане се увеличава рязко, пише БТА.
Още: Геймърите плащат със здравето си по пътя към милионите (ВИДЕО)