В Букурещ откриха откраднат шедьовър на Пикасо

18 ноември 2018, 14:15 часа

Една от седемте картини, които бяха откраднати през 2012 година от холандския музей „Кунстхал” в Ротердам, е била открита в Румъния, съобщава АФП, цитирана от БГНЕС.

Още: Дънов: Мъжът е срещал жена си много пъти на Земята и пак ще я срещне. И след хиляди години пак ще се срещнат

Още: Късметлии: Тези 3 зодии ще бъдат най-щастливи през април 2025

Седемте шедьовъра дело на Пабло Пикасо, Клод Моне, Пол Гоген и Люсиен Фройд, Мейер де Хаан и Анри Матис бяха откраднати при един най-дръзките обири в света за последните десетилетия, който според полицията продължил само три минути. Преди шест години холандските медии пък го определиха като „кражбата на века”.

Според румънските власти вероятно откритото платно е „Глава на арлекин” на Пабло Пикасо, но автентичността на картината трябва да се потвърди.

Четирима румънски граждани през 2014 година бяха осъдени на по 6 години затвор за дръзката кражба. Съдът постанови те да платят и сумата от 18 милиона евро на застрахователите на картините. Един от членовете н престъпната група – Олга Догару, заяви при задържането си, че е изгорила картините в селцето Каркалиу в Източна Румъния, в опит да предпази сина си, след като не могли да ги продадат.

Още: Всичко, което трябва да знаете за позитивното родителство и как можем да го практикуваме

Още: Ето за какво всъщност служи непухкавата част от кърпите

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес