Когато преди години хората са започнали да търсят алтернатива на скъпите сребърни прибори и посуди, вариантът след дълго търсене бил открит едва средата на ХХ век и се оказал алуминият.
От него се правели най-различни неща, от самолети до вани и така започнали да се изработват и посуди. Тенджери, гевгири, паници и т.н., които били представяни като изключително удобни, но всъщност се оказало, че и опасни за здравето.
Това са онези 10 приложения на гъбата за съдове, които много ще ви изненадат
Алуминият има способността да се натрупва в тялото, което може да бъде вредно за мозъка, убивайки клетките му. Също така, анемията идва от него и е способен да образува артрит. При пациент, страдащ от артрит, се оказва, че има 7 пъти повече алуминий в кръвта, отколкото при здрав човек.
Придвижван от водата, така алуминият влиза в тялото ни, както и може да влезе чрез въздуха или различна козметика.
Като цяло самият алуминий е нужен, насърчавайки възстановителния процес на тъканите и е полезен за костите, но алуминият в посудата е опасен.
Когато използваме подобни съдове, някое парченце може да се отчупи и така да намери пътя си в организма ни. При готвене с алуминиево фолио, също има опасност от подобно нещо. Готвейки в такъв съд, водата е като преносител на алуминия, отивайки в тялото.
6 ситуации, в които е вредно да пиете вода
Затова избягвайте да използвате подобни посуди и пособия като дезодоранти с алуминий, четете внимателно етикетите на продуктите си.