Да, редът и чистотата на дома са важни. Не само заради гостите, но и заради личните ни психическо и физическо здраве, както и заради дисциплината и усещането за уют.
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет
Има обаче някои места и неща в дома, с които малко... Прекаляваме.
Вижте кои неща не се нуждаят от чак толкова грижа.
10-те най-големи грешки при чистене с прахосмукачка
Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
1. Кухненските шкафове
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
При тях не е окей да има много влага, като чистотата им се поддържа много лесно, само с избърсване с микрофибърна кърпа или най-много с гъба и вода. Веднъж месечно е напълно достатъчно, като след гъбата и водата (а може и няколко капки препарат), се подсушават добре.
2. Прозорци
При тях максимум 2 пъти в годината, биха били напълно достатъчни. Иначе по тях ще се повят резки и дрскотини, а и повечето препарати за прозорци са вредни за белите дробове. Ако са много, много мръсни, разбира се използвайте по-мощен препарат. Най-малкото защото с него почистването втори път, ще е след доста по-дълго време.
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?
3. Възглавниците
Честото пране на възглавниците, ще ги направи на бучки и ще изтъни тъканите им. Най-добре е на минимум шест месеца, а през останалото време перем калъфките, а възглавниците оставяме да се проветряват на въздух.
Защо домът ви не изглежда добре, въпреки редовното чистене и подреждане
4. Бански
Лятото е времето в което експлоатираме банските си костюми, но прането им всъщност не е толкова наложащо, колкото си мислим.
Пералнята може да ги разтегне необратимо и да им придаде доста кофти вид. Мийте банския със студена вода, дори го киснете в нея за около половин час. Може да се пере на всеки 2-3 къпания (ползвания), като трябва да се пере нежно на ръка с малко перилен препарат.
Сушете го само на въздух и слънце, сушилнята ще го съсипе!
5. Дънки
Това всъщност кара много хора да се замислят: Колко често всъщност перете дънките си? Истината е, че не им трябва толкова редовно пране.
Специалисти казват, че дънките е най-добре да се перат щом замиришат, колкото и малко гадно да звучи това. Просто честото пране изтънява денима, което причинява износване, избеляване и впоследствие късане.