Гастроентерологът съветва да спрете да пиете бира в горещините. Според експерта тази студена напитка може, напротив, да причини здравословни проблеми. Работата е там, че в горещо време се потим, губим течност и полезни микроелементи - натрий, калий, калций и магнезий. А алкохолът в бирата само допринася за този процес. Има и други недостатъци.
Още: Неща, които едно дете никога няма да прости на родителите си: Дори когато са стари и немощни
Още: Гъвкава диета - гъвкаво ядем каквото си искаме
Например, човек се напива повече в горещо време и тогава възстановяването ще отнеме много повече време.
Какво е действието на бирата в жегите?
Охлаждащият ефект на бирата е много краткотраен. Факт е, че алкохолът разширява кръвоносните съдове, така че след мимолетна прохлада тялото отново ще стане горещо.
Още: Какво задължително се слага на маса на Бъдни вечер
Още: Ползи и приложение на белия пипер
Освен това бирата, особено в горещините, създава допълнителна тежест за черния дроб и сърдечно-съдовата система, така че хората, които имат чернодробни или сърдечни заболявания, се съветват напълно да спрат да пият алкохол.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Бирата е висококалорична напитка, така че любителите й често трупат излишни килограми. Една бутилка съдържа 215 килокалории и за да ги изгорите, ще трябва да бягате 40 минути или да ходите спокойно в продължение на час - но не до щанда за бира.
Лекар разкри какво се случва със сърцето на хората, които пият бира
Какво да пием в горещините?
Още: Лекар: Този витамин понижава холестерола
За да утолите жаждата си в жегата, лекарят съветва да избирате безалкохолни напитки. Това може да бъде охладен чай, плодова напитка, натурална лимонада или минерална вода. Последното е особено полезно, тъй като помага за възстановяване на солевия баланс.
Между другото, при махмурлук се препоръчва и минерална вода. Но има нюанси. Първо, не всяка вода е подходяща, а само трапезна. И е по-добре да е негазирана.
Вторият нюанс е, че трябва да пиете минерална вода малко по малко: достатъчно е половин чаша три пъти на ден.