Преди лягане повечето хора настройват аларма на смартфона си. След това някои потребители извършват странно на пръв поглед действие. Слагат мобилния телефон в празна чаша и я поставят на нощното шкафче.
Същността на трика - защо трябва да сложите смартфона си в чаша преди лягане
На пръв поглед този трик изглежда лишен от всякакъв смисъл. Но все пак ще има един интересен ефект. Става дума за усилване на звука.
Защо трябва да изключвате смартфона си поне 1 път седмично - едва ли предполагате
Така че „настроеният“ будилник ще звучи много по-силно от обикновено. В случая няма вероятност да не чуете алармата си. Факт е, че много хора се оплакват от следното: не чуват будилника сутрин, дори ако силата на звука на смартфона им е максимална.
Още: Колко видове минзухари се срещат в нашата страна
Още: Стихотворение на деня, 22 януари, от Пейо Яворов
Но когато мобилният телефон е в чаша, се получава желаният акустичен ефект: звукът става по-силен, но не прекалено груб.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Трябва ли да се пълни догоре с гориво резервоарът на колата през зимата
Още: Защо се смята, че бирената мая помага за силен имунитет
И ако зададете приятна, спокойна мелодия на будилника си, тогава събуждането сутрин ще е по-приятно.
Други трикове при употребата на смартфон
Руският експерт Сергей Биржевой споделя друг полезен трик, свързан с употребата на мобилни телефони. Според него устройството трябва да се изключва веднъж седмично. Препоръчва се телефонът да остане изключен за няколко минути. По този начин се деактивират ресурси, отразяващи се негативно на функцията на устройството.
Още: Какъв църковен празник е на 22 януари - традиции и обичаи
Още: Уж е супа топчета по турски, но пасва и на нашия вкус
Също така не е необходимо да чакате батерията да се изтощи напълно, за да включите устройството в зарядното. Друг трик, свързан със зареждането, е че не е необходимо то да се осъществява до достигането на 100%. Според експерат оптималният вариант е заряд от 75%.
По отношение на вредите от мобилния телефон, руският онколог проф. Г. Гурбаниджад споделя, че е по-добре по време на сън устройството да не се държи под възглавницата.
“Ако не трябва да говорим, по-добре е да го държим на разстояние. Също така е нежелателно да говорите по мобилен телефон, ако се зарежда - експозицията се увеличава. Фактът, че когато се носи в джоба, устройството се отразява негативно на половото здраве на мъжете, не е доказан”, казва експертът.
Той отговаря и на въпроса как мобилният телефон влияе на нашата фигура.
“Колкото повече главата ни се навежда напред, толкова повече се увеличава натоварването на шийния отдел на гръбначния стълб. При накланяне на главата на 15 градуса натоварването на гръбначния стълб е приблизително 12 килограма, при 30 - 18 килограма, а при 60 градуса достига до 27 килограма. Между другото, накланянето на 60 градуса е най-често срещаната поза с мобилен телефон. Едно е, когато трябва да завържете връзките на обувките си, а друго е, ако седите час или няколко, надвесен над мобилния си телефон - гледате филм или четете социални мрежи. Не само много стрес отива върху шийния отдел на гръбначния стълб, но поради неудобна поза кръвообращението в шийния отдел на гръбначния стълб се нарушава. Дългосрочното нарушение на кръвообращението ускорява развитието на остеохондроза, възниква недохранване, разтягане на връзките и по този начин преждевременно износваме шийния отдел на гръбначния стълб”, казва експертът.
Още: Трябва ли да изключвате зарядното на смартфона от контакта - ще останете изненадани