Много често правим грешки заради непотвърдена информация и грешни разбирания. Не използваме мозъка си, за да потърсим логика в действията си и не се доверяваме на науката. Вярванията за парите, които се разпространяват от векове също подвеждат хората и са причина да грешат, когато управляват парите си.
Още: Кой наш град се смята за "най-слънчевият"
Още: Защо новогодишните ни цели не работят?!
1. Парите привличат пари
Това е напълно невярно и дори вредно клише, което е наложено от години. Повече от половината хора, които сега са милионери или милиардери не са наследили нито цент, а са направили сами състоянието си. Това категорично отхвърля твърдението, че парите отиват при пари.
2. Финансови успехи постигат само много умните хора
Още: Какво трябва да знаем за готвенето с кокосово масло?
Още: Груби грешки, които много домакини правят с шоколадовия ганаш
Веднага ще дадем пример с учените от БАН. Сред тях няма нито един богат човек. Поне официално. По непотвърдени данни най-голям процент на богати хора има сред завършилите само средно образование. Вярно е, че обучението в университет дава много знания и умения на студентите, но това не ги превръща в машини за пари. Важно е да знаем как да инвестираме и управляваме парите си. Така се трупа богатство. Само работа и изграждане на бизнес не са достатъчни.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
3. Не ми давай акъл, дай ми пари
Отново изключително грешно вярване. Има много примери по целия свят, които доказват, че за да трупаш пари, трябва да имаш пресметлив ум. Всеки ден фалират фирми и милионери стават просяци заради непремерени харчове. Това отново потвърждава предходното становище, че е нужна мисъл как правилно да се инвестира, а не да се харчи безразсъдно.
4. Необоснован риск и инвестиции
Още: Открий тайната на дълголетниците: 3 начина да удължите живота си
Още: С какво да почистим аспиратора отвътре?
Нормално е да рискуваме, за да раздвижим бизнеса, да увеличим финансите си. Рискът, обаче, трябва да е премерен и този, който рискува да има готов вариант Б в случай на провал. Не е разумно да се доверявате сляпо на идеи, които не са проверени или не са реални. Ако наистина се налага да рискувате, бъдете наясно до какво може да доведе този риск. Не се хвърляйте в бездната без да сте наясно какъв ще е изхода.
5. Хората се развалят под влияние на парите
Дали това е истина? Всеки има поне един познат, който е добре финансово и не може да се нарече нито лош, нито алчен. Всеки, който добре управлява парите си, има огромен шанс да се похвали с добро финансово състояние. Дори и да не стане милионер, то поне няма да среща финансови затруднения в края на всеки месец.