Нивото на батерията на смартфона ви е паднало до 15-20 процента - в случая при първа възможност ще го заредите. Но това ли е най-правилният подход.
Още: Неща, които едно дете никога няма да прости на родителите си: Дори когато са стари и немощни
Още: Гъвкава диета - гъвкаво ядем каквото си искаме
Какво трябва да направите в тази ситуация? Изглежда, че отговорът е прост: просто ще заредите мобилния си телефон. Но в някои ситуации си струва да изчакате с използването на зарядно устройство. Или първо просто трябва да извършите някакво действие.
И така, в какви случаи не трябва да зареждате мобилния си телефон? Първият случай е веднага след завръщането си у дома в мразовит ден. Вторият случай е, ако се намирате в твърде гореща стая, а третият, ако в момента играете игра на мобилното устройство или се изтегля някакво приложение.
Преди лягане сложете смартфона си в празна чаша и вижте какво ще се случи сутринта
Още: Какво задължително се слага на маса на Бъдни вечер
Още: Ползи и приложение на белия пипер
Кога не трябва да зареждате смартфона си?
Много хора са свикнали да зареждат мобилния си телефон веднага след като се върнат у дома от работа или училище.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Но през зимата е по-добре да се откажете от тази практика. В крайна сметка процесът на зареждане на батерията не може да започне, ако телефонът е бил изложен на ниски градуси.
И тази забрана се обяснява много просто: мобилният телефон може да изпита сериозни температурни промени. И това е изпълнено със сериозно влошаване на състоянието на батерията. Ето защо, след като се върнете в апартамента си в мразовит ден, изчакайте повърхността на мобилния ви телефон да достигне стайна температура и едва тогава започнете да зареждате устройството. Само не ускорявайте процеса на „затопляне“ на устройството с помощта на отоплителен радиатор, защото в този случай голямата температурна разлика може да се окаже фатална за устройството.
Още: Лекар: Този витамин понижава холестерола
Ако в помещението, температурата е прекалено висока, зареждащият се мобилен телефон се нагрява допълнително. За да предотвратите прегряване на устройството, зареждайте го в по-хладна стая: спуснете завесите, включете климатика и се уверете, че нощното шкафче, на което ще поставите устройството, вече не е изложено на пряка слънчева светлина.
Рискът от прегряване на мобилния телефон остава висок, ако устройството продължава да работи активно по време на зареждане. Деактивирайте игрите, затворете браузъра и изчакайте процеса на изтегляне да завърши, преди да свържете зарядното устройство към вашия смартфон. Спазвайки тези правила, си гарантирате по-дълъг период на употреба на вашия мобилен телефон.
Също така малко известна препоръка е да не зареждате батерията до достигане на пълен капацитет. Оптималният вариант е да преустановите нейното зареждане при достигане на 75%
Още: Защо трябва да изключвате смартфона си поне 1 път седмично - едва ли предполагате