Южнокорейският сериал „Игра на калмари“ ("Squid Game") се превърна в най-големия хит на Netflix в историята на стрийминг услугата.
Още: Велика събота е: Най-важните традиции, които трябва да спазите днес
Още: Великден 2025: Традиции, обичаи и забрани
Продукцията, която е дело на Хуанг Донг-хюк, се превърна в най-успешния оригинален проект в цялата история на супер популярната американска платформа за филми и сериали Netflix и струва само 21,4 милиона долара, съобщава Bloomberg.
Сериалът разказва за 456 души, спешно нуждаещи сe от пари, които стават участници в брутална игра за оцеляване.
Въпреки, че сценарият е написан през 2009 г., той не успява да намери продуцентска компания, която да финансира идеята, докато Netflix не проявява интерес през 2019 г. като част от движението за увеличаване на чуждестранните си програми. Хуанг сам пише и режисира всички 9 епизода.
Още: Благодатният огън в Йерусалим: История и факти за ЧУДОТО, което се случва всеки Великден
Още: Апетитно домашно пържено кюфте със златна, хрупкава коричка, като да си щракнеш с пръсти
Ким Чен Ун екзекутира фенове на „Игра на калмари“
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Много силна молитва за Великден
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 19 април /валутен калкулатор/
Севернокорейските журналисти също говорят за популярното шоу. Пропагандният уебсайт Arirang Meari публикува статия, която определя поредицата като доказателство за упадъка на капиталистическата система на Южна Корея.
„Игра на калмари“ прави народа наясно с тъжната реалност на чудовищното южнокорейско общество, в което хората са принудени да се включат в екстремни борби, където тяхната човечност е отмита“, казва анонимен журналист.
Сериали, които да гледате ако Squid Game ви е харесал
Още: Велика събота - какво не се прави на този ден
Това не е първият път, когато севернокорейските медии съобщават за филмовата индустрия на съседите си. Миналия февруари те похвалиха „Паразит“, спечелил „Оскар“ за най-добър филм, за „драматичното“ разкриване на икономическата пропаст между слоевете от обществото.
Държавният глава Ким Чен-ун, нарича южнокорейската поп-култура „рак на зрението“ и отдавна я забранява в страната си. Лицата, уличени в нарушаване на забраната, биват наказвани, а разпространителите на забранени произведения, според съобщения в медиите, могат да бъдат екзекутирани.