Не прекалявайте с упражненията. В противен случай, вместо да получите фигурата на мечтите си, ще завършите с наранявания и прегаряне и след това няма да искате да се върнете във фитнеса дълго време.
Записването на фитнес е половината от битката. За да отслабнете наистина и да влезете във форма, трябва да ходите там и то редовно.
Но колко тренировки са ви необходими, за да видите първите резултати? Разбира се, умереността е важна във всичко. Определено не е нужно да живеете във фитнес залата. Освен това, в неадекватни количества упражненията ще навредят повече, отколкото ще помогнат.
Нека да разберем колко тренировки са ви необходими на седмица, за да направите тялото си стройно и изваяно.
Как да си създадете рутина за ежедневна тренировка?
Правила за добро обучение
Опитайте се да правите силови тренировки за 30 до 60 минути 3-4 пъти седмично. Този подход ще ви позволи да изградите мускули, да засилите метаболизма си и да изгаряте мазнини без риск от изгаряне или нараняване. За оптимални резултати би било полезно едновременно да наблюдавате диетата и ежедневието си.
Важно е да запомните: вашите мускули се нуждаят от време, за да се възстановят и укрепнат, така че ежедневното ходене на фитнес може да се окаже много лоша идея за неподготвен човек.
Освен това, трябва да балансирате графика си и да редувате силови тренировки с дни за почивка . Един ден тренирате мускулите си, на следващия избирате бягане или други кардио упражнения. За по-ефективна тренировка можете също да редувате упражнения отдолу и отгоре.
Друг важен принцип е разнообразието. Различни видове упражнения и дейности ще ви помогнат да поддържате интерес към спорта.
Трудно е да посочите конкретния период от време, който ще ви е необходим, за да постигнете резултата: всичко зависи от вашите първоначални данни и от това, което искате да постигнете в крайна сметка.
Въпреки това е по-добре да разчитате на постоянни навици и дългосрочни промени, отколкото да се регистрирате във фитнеса за един месец и след това да продължите да водите заседнал начин на живот.
Кои са най-добрите варианти за упражнения и тренировка у дома?
Съвети за тези, които не обичат спорта
Има хора, чийто навик да спортуват е останал от детството. Ако не сте от тези щастливци и ходите да тренирате всеки път, ето няколко съвета, които ще ви помогнат постепенно да промените отношението си към тренировките .
Опитайте първо да ходите повече. Докато ходи, човек може да използва до 90% от мускулните групи, ако движи ръцете си в такт със стъпките си по време на ходене.
Опитайте аеробика. Ако искате да спортувате в името на благополучието си и не знаете откъде да започнете, тази опция е най-успешната.
Следете диетата си, яжте достатъчно и не забравяйте да спите достатъчно. Гладен и сънен човек едва ли ще може да спортува с удоволствие.
Не прекалявайте. Ако чувствате, че силите ви вече са ви напуснали, по-добре си починете.
Изберете отборни спортове. Този трик ще ви помогне да промените отношението си към обучението: то вече няма да бъде скучно „задължение“.