Всяка една домакиня рано или късно се изправят пред това да почисти хладилника. Със сигурност това не е от приятни занимания, но рано или късно трябва да се направи. Въпросът е колко често и дали не може да се спести някакво време в цялата подготовка. В следващите редове ще минем стъпка по стъпка през това и ще издадем някои тайни, с които да си спестите малко работа.
Още: Топ рецепти с ревен, в които да използвате този интересен зеленчук
Още: Бергамот - какво представлява и къде се използва
Подготовка за почистване?
За начало изключете хладилника, преди почистването. Ако не го направите, рискувате да го повредите. Докато почиствате хладилника, помислете къде можете да поставите храните от него. Хубаво е това да бъде хладилна чанта или пък да ги поставите на чисто и хладно място в кутии или тави.
След това можете да преминете към почистването на хладилника. Независимо кой начин ще предпочетете, добре е да имате микрофибърна кърпа, която ще ви помогне да изчистите добре вътрешността на уреда.
Още: Лекар: Какъв е нормалният пулс на човек в покой?
Още: Кумкуат - екзотичният цитрусов плод и неговите ползи
Почистване на хладилника със сода
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Според Фън Шуй: Как да подредим спалнята за спокоен сън?
Още: Църквата почита голяма светица на Бъдни вечер - ето кой има имен ден
Знаем, че содата има широко разпространение в света на кулинарията, но и домакинството. С нея лесно и бързо можете да отстраните замърсяванията, дори и упоритите. Така няма нужда и да използвате силни химикали или препарати.
Разтворете половин чаша сода бикарбонат в чаша вода. По този начин ще получите гъста паста, която да нанесете по вътрешността на хладилника. След като мръсотията се е разтворила, използвайте кърпата, за да избършете нея и самата сода.
Почистване с лимон
Още: Какво е сумак и в коя ястия може да го добавим
Още: Не само Бъдни вечер - ето какъв църковен празник е утре
Това е един натурален начин да се справите с всички микроби и микроорганизми, без да се налага да прилагате тежки химикали. Нужен ви един литър вода, 1-2 лимона и кърпа.
Изпразнете хладилника, потопете кърпата в сместа и след това почистите всяко едно ъгълче. Ще видите колко лесно пада мръсотията, а и лошата миризма си отива заедно с нея. Това е един бърз и евтин начин, с който можете да изчистите хладилника.
Същото приложете и с оцета, но трябва да имате предвид, острата му миризма. За да се премахне, отново можете да минете с лимон или пък просто да изплакнете само с вода.
Колко често трябва да се почиства хладилника?
Според някои веднъж на месец е напълно достатъчно. По-педантичните към чистотата ще ви кажат, че два пъти в месеца или най-добре всяка седмица. Истината е, че ако държите всичко затворено, редовно си правите вечеря стил „каквото има“ и т.н., то няма да ви се налага пълно почистване постоянно. Можете просто да измиете рафта, който е замърсен. Разбира се, цялостно почистване също е необходимо, но в този случай веднъж месечно е напълно достатъчно.