Възрастта не може да ни органичи по никакъв начин да правим нещата, за които жадуваме. Много хора смятат обаче, че при достигането на определена възраст трябва коренно да променят живота си и да се съобразяват с много неща, тъй като вече са „на години“. Това ги спира да живеят живота си пълноценно и дори да преследват някои от мечтите си. А всъщност след навършване на 40 е късно само за...
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 април /валутен калкулатор/
Съжаление
Както самосъжаление, така и да съжаляваш за случили се в миналото неща, които не са зависели от теб. На тази възраст трябва да се наслаждаваш изцяло на всеки момент и да си достигнал зрялост, а не да се обвиняваш и да съжаляваш за минали неща. Всичко е трябвало да се случи точно така, както се е. Фокусирай се върху настоящето.
Страх
Още: Стихотворение на деня, 1 април, от Радой Ралин
Още: 1 април: Какъв църковен празник е утре
Да се страхуваме е възможно, когато сме млади и не сме видели нищо от живота. Но на 40 години и след това вече имаме достатъчно житейски опит, че да проумеем, че точно страхът ни спира от това да живеем живота по собствените си правила. Той повече не бива да присъства в нашето съзнание.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Аспартам: Безвреден подсладител или скрит враг на здравето
Още: Психолог: 5 истини за брака, които научаваме твърде късно
6 грешки, заради които жените са нещастни в любовта
Съмнение в себе си
Като зрели хора трябва да сме придобили достатъчно увереност и сила, за да знаем, че сме способни да постигнем всичко, което си наумим. През този период все още сме в разцвета на силите си и дори можем да се преоткрием – разполагаме с нужната енергия и ресурси, а както и вече – повече увереност.
Още: Нумерологична прогноза според датата на раждане за 1 април 2025
Още: Обичате сирене? Ето кои видове са подходящи, ако искате да отслабнете
Да обвиняваме околните
На тази възраст не можем да си позволим да обвиняваме когото и да било за нещата, които са ни се или не са ни се случили. Най-малко родителите си. Ако все още имате разправии или проблеми с тях, просто си простете взаимно, защото след определена възраст сме си взаимно нужни и е все по-важно в живота ни да присъстват мир и хармония, отколкото стрес, драми и напрежение както в тийн годините например.
Да правим тийнейджърски грешки
Никой не е казал, че след 40 глупостите и грешките са забранени, но поне нека не бъдат от най-първичните, през които сме минали преди много години. Такива са например напиванията и прибиранията рано сутринта на другия ден, понасянето на токсични взаимоотношения, експерименти с тялото и строги диети – всичко това ще повлияе много негативно на здравословното и психическото ни състояние. Правете щуротии и се забавлявайте на воля, но бъдете сигурни, че последствията от тях няма да са сериозни.